Advert
Advert
Advert

Urfa'da LPG fiyatlarına tepkilerin ardı arkası kesilmiyor

LPG fiyatlarındaki fahiş fiyatlar Şanlıurfalılara ayağa kaldırırken hükümet yetkilileri ve Şanlıurfa Milletvekillerinden herhangi bir açıklama gelememesi STK'ların tepkisine neden oldu.

Urfa'da LPG fiyatlarına tepkilerin ardı arkası kesilmiyor
Urfa'da LPG fiyatlarına tepkilerin ardı arkası kesilmiyor

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler odası başkanı Mehmet Altun, "başta Valimiz olmak üzere Belediye Başkanlarımız ve Milletvekillerimiz bu soruna bir çözüm bulmalılar. Vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi lazım" diyerek siyasetçilere çağrıda bulundu.

Mehmet Altun yazılı olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Akaryakıt fiyatları başka illerde ve ilçelerde ucuz olmasına rağmen Şanlıurfa merkezde yaklaşık %10-20 arasında pahalı satılmaktadır. Petrol istasyonları ve Akaryakıt satıcılarından bu soruna bir çözüm bulmaları istendi. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Altun "Şanlıurfa merkezde satılan OTOGAZ, Benzin ve Motorin pek çok il ve ilçelerimize göre çok daha pahalı satılmaktadır. Otogaz, Benzin ve Motorinin çıkış noktası aynı, alış fiyatları aynı, markası aynı olmasına rağmen çevre illerde ve ilçelerde hatta Aligör civarında bile Şanlıurfa merkeze göre %10 ile %20 gibi çok daha ucuza satılmaktadır. Üyelerimiz Merkezdeki petrol istasyonlarından bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyor. Sorunun çözülmemesi halinde ise Mehmet Altun "Şayet bunlar çözmezse başta sayın Valimiz olmak üzere Belediye Başkanlarımız ve Milletvekillerimiz bu soruna bir çözüm bulmalılar. Vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi lazım" dedi.

şanlıurfa vali belediye başkanı urfa lpg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
KADİR KORKMAZ     2016-09-25 şanlıurfa ilimiz akpartinin kalesi sadece sözde her seçim dönemi gelirler oylarını alırlar,seçilenleri gazete ve televizyonda görürsun telefon numralarını değiştirirler LPG 81 ilimizde ucuz satlır 1800 ile 2100 tl arasında urfaya özel 2740 tl den satılır,elektrik 50 tl kullanırsın 150 tl ayrıca harac ödersin,SURUÇ ilimizde lpg fiyatı 2100 tldir...yorum benden anlaması sizden...
A.kaya 63     2016-09-22 Memleketimize ne oldu böyle...ne ara Çılek(obur) bencil fırsatçı tembel millet olduk.Babo alacaksan bağ almıyacaksan uğraştırma, babo malım degilmi dine göre isteğım fiyata satarım din serbest etmiş (dinen de kendine yol buluyor) iş güç nasıl bi ğariban bulurum binerim hesabı yapılır...Allah Islah etsin...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu