Advert
Advert
Advert

Başsavcıdan flaş açıklama: Urfa'da 700 ByLock Kullanıcısına Soruşturma...

Şanlıurfa'da devam eden FETÖ Soruşturmasıyla ilgili basına bilgi veren Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Soruşturması henüz yapılmamış 700’e yakın bylok şüphelisi hakkında soruşturmaların büyük bölümünü tamamladıklarını söyledi.

Başsavcıdan flaş açıklama: Urfa'da 700 ByLock Kullanıcısına Soruşturma...
Başsavcıdan flaş açıklama: Urfa'da 700 ByLock Kullanıcısına Soruşturma... admin

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısılığında Şanlıurfa'da görev yapan bir dizi gazeteciyi ağırlayan Başsavcı Sadi Doğan, devam eden FETÖ soruşturmalarıyla ilgili bilgi verdi. 
FETÖ soruşturmalarında gelinen son noktayla ilgili açıklamalarda bulunan Başsavcı Doğan; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da FETÖ soruşturmalarının hızlıca tamamlanması için çaba gösteriyoruz. Terör mahkemelerimiz yeni kurulmuştu. Bunların alt yapı eksikliklerini hızlıca giderdik. Soruşturmalarımızda eksik kalan veya geciken ne varsa onlara el attık. Soruşturması henüz yapılmamış 700’e yakın bylok şüphelisi vardı. Şu anda bu soruşturmaların büyük bölümünü tamamladık.

"SÜREÇ UZADIKÇA TOPLUM ENDİŞELENEBİLİR"

  FETÖ soruşturmalarında hızla sonuca doğru gidelim ve bitirelim istiyoruz. Çünkü süreç uzadıkça toplumda bazı endişeler olabilir. Nerede duracak, ne kadar sürecek, kimler alındı, kimler alınacak noktasında. Bu kaygıları gidermek için biran evvel elimizdeki soruşturmaları bitirmeye çalışıyoruz. Artık neler yapılması gerektiğine ilişkin hukuksal durum yargı kararlarıyla daha da netleşti. Takipsizlik kararlarını da yazmaya başlayacağız.

"3 BİN 200 KİŞİYLE İLGİLİ SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR"

Örneğin ihbarlar... Birisi hakkında FETÖ’cü olduğuna ilişkin bir iddia yapıldıysa bunların araştırmalarını yaptıklarımız ve herhangi bir suç unsuruna rastlanılmayanlarla ilgili takipsizlik kararlarımızı yazacağız. Şuanda toplamda 3 bin 200 kişiyle ilgili soruşturmamız var. Bu sayıyı artık azaltacağız. Kötü niyetle, kendilerine çıkar sağlamak veya rakiplerini saf dışı bırakmak isteyen bazı kişilerin yaptığı ihbarların da olduğunu tespit ettik. Bunlarla ilgili takipsizlik kararı vererek, o kişilerin töhmet altında bırakılmaması için hızlıca takipsizlik kararlarımızı yazacağız. Delili olanlarla ilgili de tüm Dünya üzerimize gelse doğru bildiğimizi yaparız. Adının Ali, Veli veya başkası olması fark etmez. Delilli olarak başlattığımız bir soruşturmayı kimse durduramaz. Biz gücümüzü kanunlarımızdan alıyoruz. Bunu da sorumsuzca kullanamayız.

"KARARLARI DAHA HIZLI ALACAĞIZ"

15 Temmuz’dan sonra girdiğimiz zorlu süreçte, buda bizlerin şehitlerimize, gazilerimize ve vatandaşlarımıza vatan borcumuzdur. Bu kararlardan sonra daha hızlı çalışmaya başlayacağız. Üzerimizde çok büyük bir dosya yükü var. Üç terör savcımız vardı. Bu sayıyı 6’ya çıkardık. İstiyoruz ki, FETÖ, PKK veya DAEŞ gibi tüm terör dosyalarımız hızla bitsin.

"FETÖ SORUŞTURMALARINI TOPLUMUN GÜNDEMİNDEN ÇIKARACAĞIZ"

Ben inanıyorum ki 2018 yılı Haziran ayına geldiğimizde bu rakamları bir daha telaffuz etmeyeceğiz. Bundan çok daha az rakamları konuşacağımızı düşünüyoruz. Özellikle FETÖ soruşturmaları konusunu artık toplumumuzun gündeminden çıkarmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. 

Urfa'da ByLock Urfa'da 700 ByLock BYLOCK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır