Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Başsavcı Özel'den MGY-C'ye ziyaret

Başsavcı Özel'den MGY-C'ye ziyaret

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2015 Çarşamba 20:05
Başsavcı Özel'den MGY-C'ye ziyaret

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti’ne yaptığı ziyarette cemiyet Başkanı A. Kadir Üründü ve cemiyetin kurucu başkanı Mehmet Nezir Güneş, yönetim kurulu üyeleri Halil İbrahim Sincar ile Velit Aok tarafından karşılandı.

Yaptığı ziyaretin gecikmiş bir iadeyi ziyaret olduğunu ve yoğun iş temposuna karşın bu ziyareti gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşadığını kaydeden Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Mardin’de göreve başladığı günden beri şehirde görev yapan gazetecilerle karşılıklı saygı çerçevesinde zaman zaman bir araya geliyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mardin’de görev yapan gazetecilerin sorumluluk sahibi, mesleki deneyimi olan ve mesleki terbiyeyi bilen bireyler oluştuğuna müşahede ederek bundan dolayı son derece mutluluk duyduğunu belirten Başsavcı Özel, gazetecilerin aynı duyarlılıkla devam edip, toplumu kutuplaştıracak haber ve açıklamalardan uzak durması gerektiğini savundu.

Adaletin önünde herkesin eşit olduğuna dikkat çeken Başsavcı Özel, “Bizler, Mardin’de ve bağlı bütün ilçelerimizde herkesin ihtiyaç duyduğuna inandığımız yargının ve adaletin doğru bir şekilde tecelli etmesi için mesai harcayan insanlarız. Bize düşen şey adaletli olmaktır. Toplumumuzda yaşayan herkesin farklı bir siyasi görüşü var. Bu çok doğal bir olgudur. Bize düşen ise yargının geniş yelpazesi içerisinde insanların adalet önünde diline, dinine, milliyetine ve farklılıklarına bakmadan eşit bir şekilde kabul edip o doğrultuda adaletin tecelli etmesini sağlamaktır” dedi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı A. Kadir Üründü de, görevi kamuoyunu doğru bilgilendirmekle görevli olan gazetecilere zamanında yapılacak bilgi paylaşımının birçok yanlış algı ve manipülasyonun da önüne geçmesini sağlayacağını kaydederek, bu konuda gazetecilere yardımcı olunması gerektiğinin altını çizdi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com