Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Başörtüsüne Özgürlük için bir destek’te Birecik’ten

Başörtüsüne Özgürlük için bir destek’te Birecik’ten

Memur – Sen tarafından kamudan kılık kıyafet özgürlüğü için Türkiye genelinde başlattığı 10 milyon imza kampanyasına Birecik’ten 10 bin imza.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2013 Pazartesi 14:57
Başörtüsüne Özgürlük için bir destek’te Birecik’ten

Toplanılan imzalar Eğitim Bir- Sen, Diyanet- Sen ve Sağlık- Sen Birecik temsilcileri tarafından ortak basın açılmasıyla kamuoyuna duyuruldu.

Eğitim Bir- Sen Birecik temsilciliği önünde yapılan basın açıklamasına Eğitim Bir- Sen Birecik temsilcisi

Nahsan AYDIN,  Diyanet- Sen Birecik temsilcisi Musa KURT,  Sağlık- Sen Birecik temsilcisi Halil ASLAN ve sendikaya bağlı bulunana üyeler katıldı.

Diyanet- Sen Birecik temsilcisi Musa KURT tarafından okunan basın açıklamasından KURT şunları söyledi.” Birecik’ in değişik semtlerinde memur olsun sivil olsun, vatandaşlarımızın imza atmak için metrelerce kuyruğa girdiğini görünce duygulandım. Umarım yetkililer de bu müthiş teveccühü görüp, yıllardır vatandaşın dini inançlarına set olarak konulan başörtü ayrımcılığını, bu utanç yasağın kaldırırlar.

AKP ve muhalefet partileri Halkın sesine kulak vermeliler. Yazarlar, eğitimciler, iş adamları, siyasiler, öğrenciler, çalışanlar, emekliler.. Kısacası millet tarafından en yüksek sesle dillendirilen Anayasamızda ve başka herhangi bir kanun olmadan 1982 model Darbe Dönemi kalıntısı kılık- kıyafet dayatmasının artık son bulması şimdi olmayacaksa ne zaman olacaktır? “ Diyerek basın açıklamasını tamamladı.

Basın açıklamasının ardından toplanan 10 imza Ankara ulaştırılmak üzere görevliler tarafından yola çıkarıldı.

Mehmet DEMİRTAŞ /BİRECİK

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com