Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Başörtüsüne 2 Yıl Ceza'ya Sert Tepki

Başörtüsüne 2 Yıl Ceza'ya Sert Tepki

Gaziantep'te başörtüsünden dolayı okula alınmayan kızının hakkını arayan anneye 2 yıl 10 ay hapis cezası verilmesine İHH'dan sert tepki.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2012 Cumartesi 12:04
Başörtüsüne 2 Yıl Ceza'ya Sert Tepki
Başörtüsüyle okuluna devam etmek isteyen fakat okul idaresi tarafından okula alınmayan Gaziantep Şehitkamil İMKB ilköğretim okul öğrencisi Şüheda Çevik'in annesi Güllü Çevik'e kızının eğitim hakkını araması nedeniyle 2 yıl 10 ay hapis cezası verilmesine İHH Şanlıurfa Temsilciliği sert tepki gösterdi.
kısa adı İHH olan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı olaya sert tepki göstererek; "haksızlığa karşı susanlar dilsiz şeytanlardır" dedi.
İHH adına yazılıa bir açıklama yapan İl temsilcisi Behçet Atilla: "Gaziantep Şehitkamil İMKB İlköğretim Okul öğrencisi Şüheda Çevik'in annesi Güllü Çevik'e kızının eğitim hakkını araması nedeniyle Gaziantep adliyesi 18. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 10.05.2012 tarihinde verilen 2 yıl 10 ay hapis cezası tam anlamıyla bir hukuk skandalı, aynı zamanda da bir acziyet ve zulmün itirafıdır. Bunun ve benzeri kararların 28 Şubat zihniyetinin son çırpışları olduğuna inanıyoruz. Ancak siyasi iktidarın Müslüman halkın daha çok mağdur edilmemesi için bu konuda ciddi önlemler alması gerekmektedir.  Aksi takdirde halk kendilerine ağır bir fatura çıkarabilir. Hem çocuğun okuma özgürlüğünü elinden alacaksınız hem de annesine ceza vereceksiniz. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Üst mahkemenin kararı bozarak bu hukuksuzluğun önüne geçmesi gerekir.

Sırf inancının gereği olan başörtüsünden dolayı bu zulme maruz kalan bacılarımıza, kardeşlerimize, kızlarımıza yeteri desteği vermeyenlerin Allah(cc) huzurunda vebalde kalacağına inanıyoruz. Zulüm karşısında susmanın dilsiz şeytan olma gibi bir sonucu var. Bu noktadan hareketle Sivil Toplum Kuruluşlar(STK)’ın bu zulme sessiz kalmamaları, bir araya gelerek meşru hakları olan protesto ve yürüyüşler tertipleyerek hep birlikte seslerini yükseltmeleri gerekmektedir. " dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com