Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Başörtüsünde 10 Milyon İmza Hedefi Aşıldı!

Başörtüsünde 10 Milyon İmza Hedefi Aşıldı!

Memur-Sen, kamuda başörtüsünün serbest olması başlattığı kampanyada 12 milyon imza toplamayı başardı.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2013 Perşembe 22:30
Başörtüsünde 10 Milyon İmza Hedefi Aşıldı!

Memur- Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kamuda başörtüsü serbestliği için topladıkları 12 milyon 300 bin imzayı Başbakanlık'a teslim edeceklerini söyledi. Kendilerinin, iktidardan randevu istediklerini de belirten Gündoğdu, görüşmelerinde imzaların birer dilekçe olduğunu belirteceklerini ifade ederek, "Gereğinin yapılmasını isteyeceğiz. Artık görev hükümetindir. Siyaset kurumunundur, TBMM'nindir." dedi.

Kamuda başörtü yasağını kaldırılması talebiyle başlattıkları imza kampanyasının son bulmasının ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, durum değerlendirmesi yaptı. Memur-Sen Genel Merkezi'nde yapılan toplantıda, illerden toplanan imza dosyalarının önünde basın açıklaması yapan Gündoğdu, bire bir açılan stantlarda atılan imzalarla 10 milyon 400 bin, internet sitesine atılan imzalarla da 1 milyon 900 bin imzanın toplandığını, toplamda ise 12 milyon 300 bin imza sayısına ulaştıklarını söyledi.12 ilin imzalarını da teslim almayı beklediklerini kaydeden Gündoğdu, kampanyanın aynı zamanda Türkiye rekoru olduğunu dile getirdi.

Gündoğdu, imza kampanyasını düzenlemelerinin sebebini ise şöyle açıkladı: "Millet iradesine, demokratikleşme hamlelerine aykırı mevzuat kalmasın istiyoruz. Kadınlara eş kontenjanından birey muamelesi bitsin istiyoruz. Kadının eğitim, çalışma ve siyaset hakkı daha fazla gasp edilmesin istiyoruz. Yönetmelikte sürdürülen başörtüsü yasağından kurtulmak istiyoruz. Artık toplum mühendisliği istemiyoruz. Artık darbecilerin biçtiği, diktiği elbisesini giymek istemiyoruz."

"İMZALARI BAŞBAKANLIĞA TESLİM EDECEĞİZ"

Kendilerinin her zaman olduğu gibi bu kampanya ile de milletin isteklerine tercümanlık yaptıklarını kaydeden Gündoğdu, iktidardan randevu istediklerini, toplanan imzaları Başbakanlığa teslim edeceklerini söyledi. Görüşmelerinde, imzaların birer dilekçe olduğunu da belirteceklerini kaydeden, Gündoğdu, şöyle devam etti: "Gereğinin yapılmasını isteyeceğiz. Artık görev hükümetindir. Siyaset kurumunundur, TBMM'nindir."

"SORUN ÇÖZÜLMEZSE KARARLILIĞIMIZ DEVAM EDECEK"

Bir gazetecinin, hükümetten adım gelmezse bundan sonraki adımlarının ne olacağı, şeklindeki soruya ise Gündoğdu, "Artık bu hükümet darbecilere 'yönetmeliğinizi de alın gidin.' desin. Amacımız buydu. Kadına, ayakkabı topuk boyu dayatan, erkeğe bıyık şekli çizen, kumaşla çağdaşlığı iç içe geçirmeye çalışan, yönetmelikten ve bu yönetmelikten medet uman sakat kafalardan kurtulmak istiyoruz. Fiili olarak sivil kıyafetle, başörtülü arkadaşlarımızın devlet dairelerine gitmesi de dâhil Bakanlar Kurulu'nun aldığı kararlardan, ona da gerek kalmadan, sorunun çözüleceğini düşünüyoruz. Çözülmezse, kararlılığımız devam edecek." şeklinde cevap verdi.

dunyabulteni

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com