Advert
Advert
Advert

Başörtüsü yasağına karşı imza kampanyası

Şanlıurfa Akçakale’de başörtüsü yasağının kaldırılması ve anayasal güvencenin altına alınması için imza kampanyası başlatıldı.

Başörtüsü yasağına karşı imza kampanyası
Başörtüsü yasağına karşı imza kampanyasıİnsani Hak Ve Özgürlükler Platformu Akçakale Temsilciliği başörtüsünün eğitimin her kademesinde ve tüm kamusal alanda serbest bırakılması için Akçakale İlçe Tarım Müdürlüğü önünde imza kampanyası başlatarak vatandaşlara broşür dağıtıyor.

İnsani Hak Ve Özgürlükler Platformu Akçakale Temsilcisi İbrahim Yılmaz şu açıklamada bulundu: Akçakale ilçemizde de imza kampanyası Başlatmış bulunmaktayız. Platform olarak amacımız başta ilköğretim lise ve üniversiteler de olmak üzere tüm kamusal alanlarda başörtüsü yasağının anayasal güvenceye alınmasını halen okullarda yaşanan başörtüsü zulmünün kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz ve bunu yeni yapılan anayasa sürecinde de gündeme getirilmesini istiyoruz. İmza kampanyamız bugün itibariyle başlamış olup Cuma günü sona erecektir. Toplanan imzalar Pazar günü Diyarbakır’da Mustazaflar ile Dayanışma Derneğinin yapacağı başörtüsü mitinginde açıklanacaktır.”

Mustafa Güçlü


GAPHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
DAEŞ’in giremediği tek ilçe
DAEŞ’in giremediği tek ilçe