Advert
Advert
Advert

Başörtülü okul birincisine ödül verilmedi

Başörtülü okul birincisine kıyafet yönetmeliği gerekçesiyle ödülü verilmedi, tören karıştı. Ödülü alamayan öğrenci, gözyaşlarını tutamadı.

Başörtülü okul birincisine ödül verilmedi
Başörtülü okul birincisine ödül verilmedi
Adana´da İhsan Sabancı Teknik Kız Meslek Lisesi mezuniyet töreninde okul birincisi olduğu için ödülü vermedi. Ödülünü alamayan öğrenci gözyaşlarını tutamazken müdür ile öğrenciler arasında arbede çıktı, taraflar birbirinden şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre, İhsan Sabancı Teknik Kız Meslek Lisesi mezuniyet töreni, İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda düzenlendi. Konuşmalar yapıldıktan sonra okulu derece ile bitiren öğrencilere ödül verilmesine geçildi.

Okul birincisi Tuğba Demir (18) ödülünü almak için beklerken okul müdürü Ayla Avşar, başörtülü olduğu gerekçesiyle öğrenciye ödülünü verdirmedi. Demir ne olduğunu anlamaya çalışırken diğer dereceye giren başörtülü öğrenciler Munise Keçeli, Müge Albayrak, Arife Saban´da çağrılmadı. Bu öğrencilerden geride okulu bitiren öğrenciler ise kürsüye çıkarak konuşma yapıp ödüllerini aldı.

'KIYAFETLER OKUL YÖNETMELİĞİNE UYGUN DEĞİL'

Tuğba Demir ve arkadaşları da müdürün yanına giderek neden törende ödül verilmediğini sorunca 'Kıyafetleriniz okul yönetmeliğine uygun olmadığı için size törende ödül verilmedi' dedi.

Bunun üzerine Demir gözyaşlarını tutamazken diğer başörtülü öğrenciler, yakınları ve müdür arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşünce olay polise haber verildi. Hem okul müdürü, hem öğrenciler ve aileleri birbirinden şikayetçi oldu.
BU ANA 1 YILDIR HAZIRLANIYORDUM

En mutlu gününde gözyaşlarına boğulduğunu anlatan Demir, 'Ben bu ana 1 yıldır hazırlanıyordum ama müdür bugünü yaşamama izin vermedi. Arkadaşlarımda bende mağdur edildik. Müdür bize yönetmeliğe aykırı giyindiğimiz için belge vermemiş, kürsüye çıkmamıza izin vermemiş.


FOTO GALERİ İÇİNTI KLAYINIZ:




Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler