Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Başörtülü ilk avukat ruhsatını aldı

Başörtülü ilk avukat ruhsatını aldı

Türkiye’de ilk kez Elazığ Barosu’nda bir başörtülü stajer avukat başörtülü olarak ruhsat aldı

Giriş Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 09:28
Başörtülü ilk avukat ruhsatını aldı
Elazığ Barosu’ndan başörtülü avukatlarla ilgili Türkiye’ye örnek olacak duruş sergiledi. Türkiye’de ilk kez Elazığ Barosu’nda bir başörtülü stajer avukat başörtülü olarak ruhsat aldı. İstanbul, Ankara başta olmak üzere birçok baro, başörtülü avukatların başörtülü yemin etmelerine izin vermiyor. Yemin etmedikleri için avukatlık ruhsatını alamayan başörtülüler bu sebeble avukatlık yapamıyorlar. Hukuk fakültesinden mezun olarak stajer avukat olmayı hakeden başörtülülerin uğradığı bu haksızlığa ilk defa bir baro dur demiş oldu. Elazığ Barosu’na bağlı stajer Avukat Esra Soylu, Elazığ Baro Başkanı Avukat Adnan Demir’in makam odasında gerçekleşen yemin töreninde avukatlık ruhsatnamesini baro başkanının elinden aldı. Soylu’ya avukatlık cübbesini bizzat giydiren ve tebrik eden Başkan Demir’in hareketi takdirle karşılandı. Baro Başkanı’nın başörtülü avukatlara yönelik ayrımcılığa son verdiğini gösteren davranışı birçok baro başkanından destek gördü.

Başörtülü avukatlara yönelik ayrımcılığa son veren Elazığ Barosu, düzenlediği bir anket ile de kadına yönelik ayrımcılığa yoğunlaştığını ortaya koydu. Baronun internet sitesinde başlatılan anketin sonuçlarını 21-22 Nisan 2012 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Kadın Avukatlar Kurultayı’nda gündeme getirecek. (Yeni Akit)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com