Advert
Advert
Advert

"Baskıyla tehditle oy kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz"

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suruç'ta muhtarlarla bir araya gelerek; baskıyla, tehditle, şantajla oy kullanılmasına asla müsaade etmeyeceklerini vurguladı.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla Öğretmen Evi’nde bir araya geldi.

Toplantıya Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı ve İl Jandarma Komutanı Albay Selman Kömürcü’de katıldı.

Vali İzzettin Küçük, toplantıda yaptığı konuşmada, baskıdan uzak bir seçim döneminin yaşanması için bölgedeki güvenlik tedbirlerinin arttırılacağını belirterek, "Ben devletin valisiyim. Ben tarafsız ve bağımsız bir seçim olmasını önemserim. Benim için önemli olan seçimlerin tamamen baskıdan uzak bir şekilde yapılmasıdır. Bunun için güvenlik tedbirleri alacağız." dedi.

“Seçim günü güvenlik güçlerimizi arttıracağız”

Muhtarlardan olası bir tehdit karşısında kendisine haber verilmesini isteyen Küçük, "Sizler de her bir muhtarımız devletin birer mülki idare amirisiniz köylerinizde. Sizden isteğim 1 Kasım’a kadar nereden gelirse gelsin, herhangi bir tehdit olursa bana bildirin. Bu sizin sorumluluğunuzdur. Baskıyla, tehditle, şantajla oy kullanılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Seçim günü de güvenlik güçlerimizi arttıracağız. Bütün sandıklarda güçlü bir şekilde tedbir alacağız. Amacımız vatandaşın hür iradesi ne ise onu sandığa yansıtmasıdır.” ifadelerini kullandı.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret