Advert
Advert
Advert

Basketbol Liginde ekiplerin boy ortalaması

Basketbol Liginde ekiplerin boy ortalaması
Basketbol Liginde ekiplerin boy ortalaması
İzmir temsilcisi, 16 takımın yer aldığı ligde, 1.94 metre boy ortalamasıyla en kısa takım unvanını aldı.

Ligde mücadele edecek 5 takım ise 2.00 metre boy ortalamasına sahip. Fenerbahçe Ülker, Medical Park Trabzonspor, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Beşiktaş Cola Turka ve Olin Edirne Basket 2.00 metre boy ortalamasıyla ligin en uzun takımları oldu.

-EN UZUN OYUNCU 2.22LİK DUSAN CANTEKİN-

Ligin en uzun oyuncusu Mersin Büyükşehir Belediyesinin kadrosunda yer alıyor.

Efes Pilsenin 1 yıllığına Mersin ekibine kiraladığı Dusan Cantekin, 2.22 metre boyuyla ligin en uzun oyuncusu unvanını eline geçirdi.

Ligin en kısa oyuncusu ise Pınar Karşıyakada bulunuyor. İzmir ekibinin oyuncusu David Holston, 1.73 metre boyuyla ligin en kısa oyuncusu olarak dikkati çekiyor.

-TAKIMLAR VE BOY ORTALAMALARI-

Takım Boy ortalaması

---------------- --------------

Fenerbahçe Ülker 2.00

Medical Park Trabzonspor 2.00

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2.00

Beşiktaş Cola Turka 2.00

Olin Edirne Basket 2.00

Efes Pilsen 1.99

Galatasaray Cafe Crown 1.99

Aliağa Petkim 1.99

Türk Telekom 1.98

Antalya Büyükşehir Belediyesi 1.98

Banvit 1.97

Erdemir 1.97

Bornova Belediyesi 1.97

TOFAŞ 1.97

OYAK Renault 1.97

Pınar Karşıyaka 1.94

Not: Değerlendirmede takımların Spor Toto Türkiye Kupası öncesi Basketbol Federasyonuna gönderdiği kadrolar dikkate alınmıştır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
yolcu     2016-03-18 prof ünvanını nasıl verdiler size anlamıyorum ama, sadeleştirmeye baya karşı çıktığınız anlaşılıyor yazınızdan. Şu an dünyada basımı yapılmış olan binlerce yabancı dilde Risale-i Nur kitapları bulunmaktadır. Bu kitapların hepsi nasıl çevrildi diye düşünüyorsunuz? Eğer dil bilginiz var ise, çeviri yapmanın nasıl yapıldığını anlatmama gerek yok. Risalelerin amacı insanlara doğru yolu göstermektir. Eğer kapalı bir kutu gibi kalıp anlaşılmayacağına ve okunmayacağına, anlaşılıp okunmasının ne zararı olabilir. Şimdi diyeceksiniz ki, din öyle kolay değildir, zorlayacaksın ki takva sahibi olasın, ve gerçek imana eresin. Ama peygamberimizin "kolalaştırınız" sözünü hiç bir zaman yabana atmamanızı tavsiye ederim. Gülen hareketi onları sadeleştirirken, tüm insanlara ulaşsın diye yapmış, bozulsun aslını kaybetsin diye değil. Bunu anlayacak kapasite yoksa, diyecek birşey yok. Bir gün siz de global düşünmeyi öğreneceksiniz, inşallah çok geç olmamış olur.. Vesselam
okuyucu     2016-03-09 Koca Koca prof olmuşsunu ama anlamadım neden dinin asıl kaynağından daha fazla o kaynağı yorumlayanj kaynaklara yöneliyorsunuz. Risale elbette tarihin en değerli kuran yorumudur. ama ne olursa olsun sadece yorumudur. kuran daima ön planda olmalı. Risaleden faydalanacağız ama kurandan sonra anlamak için risale okuyacağız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı