Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Başkasının karnesine ilaç yazmayan doktoru dövdü

Başkasının karnesine ilaç yazmayan doktoru dövdü

Şanlıurfa'da bir doktorun başkasının karnesine ilaç yazdırmak isteyen hastası tarafından darp edildiği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2011 Çarşamba 21:27
Başkasının karnesine ilaç yazmayan doktoru dövdü
Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesinden yapılan yazılı açıklamada, Direkli Aile Sağlığı Merkezinde görevli Aile Hekimi Dr. Gülseren Göngör'ün, başka bir şahsın karnesiyle ilaç yazdırmak için gelen ve adı belirtilmeyen bir şahsın talebini karşılamadığı gerekçesiyle tehdit edilip, fiziki şiddete maruz kaldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sağlık-Sen Şube Başkanı Mahmut Atçı, mesleki yaşamında yıllarını hastalarına adamış, temel sağlığın her alanında görev yapmış, yıllarca Şanlıurfa'ya hizmet etmiş bir meslektaşlarının darp edilip,

"insanlığa sığmayacak hakaretlere" maruz kaldığını bildirdi.

İstediğine ulaşamadığı her durumda sağlık personeli aleyhine şikâyetler yazıp, soruşturmalar açtıran, incelemeler başlattıran ve aile hekimine istediği ilacı yazdıracağını, istediği tahlili yaptıracağını zanneden kitlelerin oluştuğunu savunan Atçı, bunun sonucunda artık hekimlerin sağlık hizmeti sunamaz duruma getirildiğini kaydetti.

Mahmut Atçı, açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:

"Aile hekimlerini, 'aile uşağı, hastaneleri hizmetçi kışlası' zanneden toplulukların sayısı gittikçe artmakta, hekimlik hiçbir hekimin kendi çocuğunun yapmasını istemeyeceği bir meslek haline gelmektedir. Halkın sağlık hizmetinden memnun olmasını tabi ki sağlık çalışanları da istemektedir. Ancak hizmet veren kitlenin değerini azaltarak, personeli ezerek kurulacak sağlık sistemlerinin çökeceği açıktır. Birçok hekim sağlıklı hizmeti veremeyecek kadar psikolojik olarak yıpranmış durumdadır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com