Advert
Advert
Advert

Başkanlar Harran ve Halfeti'ye hayran kaldı

Belediye Başkanları Birliği Yönetim Kurulu toplantısı için Şanlıurfa'ya gelen büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları, Şanlıurfa'daki çalışmalarının ardından Harran ören yerleri ve Halfeti gezisiyle sonlandırdı.

Başkanlar Harran ve Halfeti'ye hayran kaldı
Başkanlar Harran ve Halfeti'ye hayran kaldı admin

Şanlıurfa'da yapılan Belediye Başkanları Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı için kente gelen büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Nihat Çiftçi'nin ev sahipliğinde Harran, Akçakale ve Halfeti'yi gezdi. Harran tarihine, islam medeniyetine ve Halfeti güzelliğine hayran kaldılar.

 

Gezilerine ilk olarak Halfeti ilçesinde başlayan konuk başkanlar, tekneyle saklı cennet olarak adlandırılan ilçede gazi turuna katıldılar. İlçe hakkında bilgi alan başkanlar, hayranlıklarını ifade ettiler.

Halfeti'deki gezinin ardından Harran'a geçen konuk başkanlar Harran ilçesinde ilk İslam Üniversitesinin bulunduğu kalıntıları incelediler. Abbasiler döneminde yapıldığı tahmin edilen hamama bağlı şadırvan ve ticarethane kalıntılarının bulunduğu alanı gezerek islam medeniyetine hayran kaldıklarını ifade ettiler.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden  ve Tarihi ve kültürel zenginlikleri görme fırsatını bulduklarını belirten Belediye Başkanları Birliği Başkanı Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Şanlıurfa'da yapılan toplantının hayırlı olmasını diledi.

Belediyeciliğin tecrübe paylaşımı olduğunu belirten Başkan Çiftçi: "Coğrafyaların ve kültürlerin birbirlerini tanıması açısından birliğimiz bir çok bölgede bu tür toplantılar düzenliyor. Başkanlarımızı ağırlamaktan dolayı mutlu olduk. Gönülden gönüle köprüler kuruluyor. Bu anlamda tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. 

 

Belediye Başkanları Birliği Şanlıurfa harran halfeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Haydar     2017-05-08 urfa merkez ve ilçelerde yaşayan savaş mağduru kadınlara çocuklara yardımcı olan sivil toplum kuruluşlarımiza tesekkurler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!