Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Başkan Nihat Çiftçi Müjdeyi Verdi! İlk Kazma Vuruluyor

Başkan Nihat Çiftçi Müjdeyi Verdi! İlk Kazma Vuruluyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Müjdeyi Verdi! Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre yolunu yapımına bu ay içinde başlanacağı açıklandı.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2016 Çarşamba 13:42
Başkan Nihat Çiftçi Müjdeyi Verdi! İlk Kazma Vuruluyor

Şanlıurfa trafiğini rahatlama adına dev projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak ve Şanlıurfa çevre yolu ağını bir birine bağlayacak olan Kuzeybatı Çevre yolunun yapım müjdesini verdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüteceği proje çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi yapılacak çevre yolu güzergâhında kamulaştırılma çalışmalarını gerçekleştirirken Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından da 10 kilometrelik çevre yolu ihaleyle yüklenici firmaya teslim edildi.

Şanlıurfa'nın çevre yolu ağını tamamlayacak olan 10 kilometrelik Kuzey-Batı Çevreyolu, Karaköprü ilçesini Evren Sanayi Bölgesine bağlayarak vatandaşların süre kaybı yaşamadan trafik geçişini sağlayacak.

Yolun yapım ihalesini alan yüklenici firma ve Şanlıurfa Karayolları Şube Şefliği yetkilileriyle bir araya gelerek çevre yolunun müjdesini veren Başkan Nihat Çiftçi, uzun süredir beklenen çevre yolunun yapımına en kısa sürede başlayacaklarını belirtti.

Şanlıurfa'nın trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan ve kentin çevre yolları bağlamında tamamlayıcı unsur olan Kuzeybatı Çevre yolunun hayırlı olmasını dileyen Başkan Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan ve Şanlıurfalı vatandaşlarımızın uzun süredir beklediği Kuzeybatı Çevre Yolu için Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürüttüğümüz Kuzey batı çevre yolunun ihalesi tamamlandı. Allah'ın izniyle ilerleyen günlerde yüklenici firma tarafından bölgede çalışmalar başlatılacak. Büyükşehir Belediyesi olarak yeni yapılacak olan yol güzergahında kamulaştırma çalışmalarında sona geldik. Şanlıurfa'mıza hayırlı uğurlu olsun, Şanlıurfa trafiğini önemli açıdan rahatlatacak. Çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi olarak Karayolları Genel Müdürlüğü ve yüklenici firmaya her türlü desteği vermeye hazırız. Yapmış olduğumuz sözleşme ile Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü olarak sorumluluklarımızı biliyoruz. Şanlıurfa'mıza hayırlı olsun, İnşallah 24 ay gibi bir sürede bu yol tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılacak" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com