Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Başkan Kaya; Urfa UPK yönetiminde yer almalı

Başkan Kaya; Urfa UPK yönetiminde yer almalı

Ulusal Pamuk Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya Şanlıurfa’nın da Ulusal Pamuk Konseyi yönetiminde yer alması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2013 Salı 17:16
Başkan Kaya; Urfa UPK yönetiminde yer almalı

Ulusal Pamuk Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya; Türkiye pamuğunun %41,9’luk bir bölümünü karşılayan Şanlıurfa’nın Ulusal Pamuk Konseyi Yönetiminde yer almamasının üzücü olduğunu söyledi.  Güneydoğu illerinin hiç birinin Ulusal Pamuk Konseyi Yönetiminde yer almadığının altını çizen Başkan Kaya; Şanlıurfa’daki pamuk sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki pamuk sorunlarını Şanlıurfa Ticaret Borsası olarak, Ulusal Pamuk Konseyi’ne taşıyacaklarını kaydeden Başkan Kaya, Şanlıurfa pamuğunun da kalite açısından da Ege pamuğuyla eşdeğer olduğunu aktardı. Şanlıurfa’nın Türkiye pamuk üretimini %41,9’luk bir bölümünü karşıladığını ifade eden Kaya, Suruç Ovasının sulamaya açılması ile birlikte bu oranın daha da yükseleceğini söyledi.

Ulusal Pamuk Konseyinin Ankara’da toplanan Genel Kurulu’na; Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz, Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çiçek,  altmışı aşkın üye katıldı.  Gerçekleştirilen toplantıda Yönetim Kurulunun geçmiş dönem faaliyetleri ve giderleri ibra edildi, gelecek dönem bütçesi onaylandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com