Advert
Advert
Advert

Başkan Karaatlı belediyeleri göreve davet etti

Şanlıurfa’da son dönemlerde tartışılan ekmek kalitesi ve eksik gramaj Oda başkanını çileden çıkardı; “Yeter artık seçimlerde bitti. Belediyeler görevini yapsın!” dedi.

Başkan Karaatlı belediyeleri göreve davet etti
Başkan Karaatlı belediyeleri göreve davet etti  admin

                    
Kalitesiz ve eksik gramajlı ekmeklerin merdiven altı üretim olduğuna dikkat çeken Şanlıurfa Esnaf Odaları Birlik Başkan vekili ve Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı; “Seçim dedik, referandum dedik. Her şey bitti. Başta Tarım il müdürlüğü olmak üzere tüm belediyeleri ve yetkili kurumları göreve davet ediyorum. Her kes görevini yapsın. Vatandaşın sağlığıyla oynayan. Vatandaşın midesinden çalanlara önlem alınsın” dedi.
 BU İŞ ÇÖZÜLSÜN ARTIK
Merdiven altına 3-5 torba ununu atan herkesin “unlu mamuller” etiketiyle üretim yaptığını söyleyen Başkan Karaatlı; “Kayıtsız ve kaçak yapılan bu üretimler nedeniyle hem kayıtlı esnaf mağdur ediliyor. Hem de vatandaşa kalitesiz ekmekler yediriliyor. Hiçbir vergi ödemeden ruhsatsız bir şekilde yapılan üretimle rekabet edemeyen kayıtlı esnafımız perişan olurken kalitesizliğin bedeli de yine işini şerefiyle yapan vergisini ödeyen. İşçi çalıştıran esnafımıza çıkıyor” diyerek isyan etti.
EKMEKLERİN YÜZDE 70’İ EKSİK GRAMAJLI
Özellikle marketlerdeki ekmeklerin % 70 i eksik gramajla üretildiğini dile getiren Karaatlı, burada görevini yapmayan yetkilileri sorumlu olduğunu söyledi. 
Mehmet Emin Karaatlı; “Zabıtanın görevi nedir? Tarım İl müdürlüğü ne iş yapar? Neden bu kaçak üretim yapanlar denetlenmez? Vatandaş haklı olarak her gün bize şikayetlerini iletiyor. Ama denetim yapacak olanlar görevini yapmayınca kalitesizliğin ve eksik gramajın bedelini tüm esnaf olarak bizler ödüyoruz” diye konuştu.
  BELEDİYELERİ GÖREVE DAVET EDİYORUM
Başta büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyeleri ve Tarım İl müdürlüğünü göreve davet ettiğini söyleyen Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı; “Korsan üretim yapan bu işletmeler denetlensin. Seçim bitti vatandaş belediyelerden iş bekliyor. Görevini yapmalarını bekliyor. En kötü denetim denetimsizlikten iyidir. Şehirde başıboşluk almış başını gidiyor. Herkes aklını başına alsın. Görevini yapsın. Görevini yapmayanlara gerekli cevabı vatandaş verecektir elbette. Ben son bir kez daha seslenmek istiyorum, tüm yetkili kurumlar görevini ivedilikle yapsınlar” diyerek bunu yapanların korsan fırın olduğunu, gerekli bilgilerin kendilerinde mevcut olduğunu, görev yapmak isteyen yetkililerin kendilerinden bilgi alabileceklerini söyledi.

 

urfa fırıncıları Mehmet Emin Karaatlı M Emin Karaatlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mehmet altun -BAKKALBAŞI     2017-05-25 Mehmet Karaatlı başkanımı tebrik ediyorum. gerçekten de artık söylemekten ve yazmaktan bıktık Belediyeler bu işe el atıp kayıtsız ve ruhsatsızlarla ilgilenmeli. Ağzına yüreğine sağlık başkanım. Teşekkür ve tebrik ederim. Mehmet altun-Bakkalbaşı
Bilal aslan     2017-05-24 Bir pide ve lahmacun fırını çalıştıranı olarak başkana katılıyorum biz pide ve lahmacun Fırıncılar esnafı olarak 50 kuruşa ekmek satamiyoruz bunlar nasıl somun ekmeği ni satıyor anlamadım ya gram dan yada kaliteden çalıyor lar
Bilal aslan     2017-05-24 Bir pide ve lahmacun fırını çalıştıranı olarak başkana katılıyorum biz pide ve lahmacun Fırıncılar esnafı olarak 50 kuruşa ekmek satamiyoruz bunlar nasıl somun ekmeği ni satıyor anlamadım ya gram dan yada kaliteden çalıyor lar
urfa     2017-05-24 nerde herşey yolundaki..heryer de bozukluklar var aslında. öncelikle insan olarak düzelmemiz lazım. biz düzelirsek dünya düzelir...
helal olsun.     2017-05-24 haklısın başkan. Ama sadece fırınlarda deil heryerde düzen bozuk. bakkal lokanta vs...belediyelerin bir an önce çalışıp denetime başlaması lazım.
ramizzz     2017-05-24 Kim ilgilenecek ki bu işlerle. herkes para yeme derdinde milleti düşünen yok.
memleket sevdalısı     2017-05-24 Çok iyi başkan. son zamanların en büyük vurgunlarından.belediye urfada yok zaten.Herkes tırşıkçı olmuş. normalde 250 gr olması gereken somun ekmekler 150 gr geliyor. ben bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum.
urfalı     2017-05-24 Valla başkan haklı. Belediyelerin zaten bişey yaptığı yok. bari yediğimiz ekmeği düzeltsinler...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması