Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Başkan Güvenç’ten Viranşehir’de Kapsamlı İnceleme

Başkan Güvenç’ten Viranşehir’de Kapsamlı İnceleme

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde incelemelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Cırcıp Deresi ve Sulutepe Göletinin yeniden düzenlenerek ilçeye kazandırılması için çalışmaların hızlandırılması talimatı verdi.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi 14:58
Başkan Güvenç’ten Viranşehir’de Kapsamlı İnceleme

 

Sulutepe Göleti, Cırcıp Deresi ve ana arterlerde incelemelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e ŞUSKİ Genel Müdürü Hamdi Us, Daire Başkanları, Büyükşehir Viranşehir koordinatörü İbrahim Gelin, Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.

Viranşehir’deki kapsamlı incelemenin sonrası yaptığı açıklamada Viranşehir ana yolunun Karayolları tarafından yapıldığına dikkat çekerek, “Parklara ve kavşaklara baktık. Önceden beri Viranşehir’in ana kavşağı beni rahatsız ediyor. Karayolları Genel Müdürümüzü aradım bunu ne zaman yapacağız diye. Müjde olarak söylüyorum size ihalesi yapıldı. Sözleşmesini imzalamışlar haftaya Urfa’dan gelen Mardin Nusaybin yolu, refüjleri ve bütün göbekler Karayolları tarafından yapılacak” diyerek Viranşehir merkezinin içme suyunu rahatlatmak için ise iki su kuyusu hazırlıklarını yaptıklarını belirtti.

CIRCIP DERESİ PİKNİK ALANI OLMALI
Viranşehir’in en büyük sorunlarından olan Cırcıp dersinin ıslahı için çalışmaların sona gelindiğini, çalışmalarının ardından Büyükşehir Belediye olarak derenin her iki tarafında yeşillendirme çalışması yaparak piknik alanına dönüştürmek istediklerini belirten Başkan Güvenç; “Cırcıp deresindeki bakım onarım rehabilitasyona bağlı bir durum. Dere ıslah çalışmaları bittikten sonra onun iki tarafını rekras yaparak piknik alanına getirebiliriz. Hedefim Cırcıp deresinin Yolbilen köyünü kapsayacak şekilde uzamasını istiyorum. Önümüzdeki yıl bununla ilgili çalışmalarımız ve temaslarımız olacak. Arkadaşlar görevlerinin başında, meclis üyelerimiz sağ olsunlar bizi yalnız bırakmadılar. Birlik beraberlik içerisinde çalışıyoruz, zor şartlar altında hizmet etmeye çalışıyoruz. Büyükşehire olduk. Artık büyük değişim ve dönüşüm yaşanıyor ama yeni düzene bütün arkadaşlarımız hazır. Gereğinin yapılmasını sağlayacağız, halkımızın hizmetindeyiz” dedi.

Sulutepe Göletinin yeniden ayağa kaldırmak ve işlevsel hale getirmek için çalışmaların yapılması için talimat verdiğini belirten Başkan Güvenç; “Arkadaşlarla orayı gezdik. Ben daha önceki görevim esnasında orayı gezdim. O bölgeyi yeniden yapabiliriz. Nasıl çalıştıracağız ve yapacağız nasıl bunu halkımızın istifadesine sunacağız, öncelikle bunu bulmamız lazım. Bunun için ilçe koordinatörümüz, meclis üyelerimiz çalışıp araştıracaklar” diyerek Sulutepe için bir çalışma yapılması talimatı verdi.

76 MİLYON İNSANI KUCAKLIYORUZ
Tüm etnik unsurlar ve dini kimliklere sahip insanlarla birlikte barış içerisinde kardeşçe yaşamak istediklerini belirten Başkan Güvenç; “AK Parti olarak siyasi felsefemiz bellidir. Biz 76 milyon insanı kucaklıyoruz, insanlarımızı kucaklıyoruz, biz bu coğrafyada 100’yıllık sorunların bitirilerek gençlerimizin ve çocuklarımızın kucaklaşmasını istiyoruz. İslam coğrafyasında sadece Türkiye değil kanı, gözyaşını, etnik savaşı, mezhepsel savaşı, dilsel savaşı kökten ret ediyoruz. Recep Tayyip Erdoğan ekolünden yetişen insanlar olarak tavrımız bellidir. Topraklarımıza, kültürümüze, kaynaklarımıza Kürt, Türk, Arap olarak birlikte sahip olmalıyız, barışı tesisi etmeliyiz. Gençlerimiz bizden daha barışcıl ve daha yönetilebilir demokrat bir yönetim istiyor. Bunları gençlerimize miras olarak bırakacağız” diyerek Viranşehirlilerin yoğun ilgisine teşekkür etti.

YORUMLAR
  • yorum2014-07-21 18:21:52Hüseyin

    İlçelerin ve köylerin gelişmesine önem verdiğiniz için tebrikler

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com