Advert
Advert
Advert

Başkan Güvenç, Hal Pazarı esnafını ziyaret etti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, sabahın ilk ışıklarıyla Aşağı Çarşı ve ŞUTİM esnafını ziyaret etti.

Başkan Güvenç, Hal Pazarı esnafını ziyaret etti
Başkan Güvenç, Hal Pazarı esnafını ziyaret etti

Başkan Güvenç, sabah namazını Balıklıgöl yerleşkesinde bulunan Dergah Camisi'nde kıldıktan sonra ilk olarak tarihi hanlar bölgesi esnafını ziyaret etti. Esnafa hayırlı işler dileyen Başkan Güvenç, onlarla çay içip sohbet etti.

 

Ardından, Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu devam eden Barutçu Hanı'na geçen Başkan Güvenç, çalışmalar hakkında bilgi aldı, işçilerle sohbet ederek kolay gelsin temennisinde bulundu.

 

Başkan Güvenç, son olarak Paşabağı Mahallesi'ndeki Şanlıurfa Gıda ve Toptancılar Sitesi'ne (ŞUTİM) geçti. Burada yeni seçilen Şıra Pazarı Başkanı Nusret Kara ile fıstık toptancıları ile görüşen Başkan Güvenç, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinledi.

 

Başkan Güvenç, burada yaptığı açıklamada Şanlıurfa yerli fıstığının dünya pazarında hak ettiği yere gelmesi için hep birlikte çalışmalarını gerektiğini belirtti.

 

Nusrat Kaya'ya yeni görevinde başarılar dileyen Güvenç, şunları söyledi:

 

"Şire pazarı Şanlıurfa'nın kalbidir. Şanlıurfa'nın iki tane baş ürünü vardır; biri pamuk diğeri de fıstıktır. Esnafımızı ziyaret edip sorunlarını dinledik. bölge güvenliği, temizlik ve hijyen şartlarını inceleyerek eksikliklerin giderilmesi konularını tek tek not aldık. Başkanımız ve esnafımızla birlikte Urfa fıstığı festivali için görüşmeler sağladık. inşallah ilerleyen günlerde bunu da hayata geçirerek Urfa fıstığını hak ettiği yerlere getiririz. Her zaman esnafımızın emrindeyiz. Başarılı ve bereketli bir fıstık sezonu diliyorum."

 

Şıra Pazarı Başkanı Nusret Kara ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Güvenç ve ekibine teşekkür etti.

 

Şire Pazarı'nın hak ettiği yere geleceğini kaydeden Kara, "Şire pazının sorunlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. İnşallah her şey daha da güzel olacak. Şanlıurfa'nın Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlikte sorumlulukları da arttı ve yavaş yavaş iyileşmeler oldu. Çalışmalarından dolayı Sayın Başkan Güvenç'e teşekkür ediyorum" dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu