Advert
Advert
Advert

Başkan Elgün‘den ‘10 Aralık İnsan Hakları Günü’ mesajı

AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Süleyman Elgün, “10 Aralık İnsan Hakları Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Elgün‘den ‘10 Aralık İnsan Hakları Günü’ mesajı
Başkan Elgün‘den ‘10 Aralık İnsan Hakları Günü’ mesajı

Başkan Elgün mesajında şu ifadelere yer verdi: "Çağdaş insan hakları belgelerinin anayasası olarak kabul edilen Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, insan hak ve özgürlüklerini güvence altına alacak evrensel anlayışın yansımasıdır.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan Türkiye’de insan haklarına saygı, Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri arasındadır.

Temel hak ve özgürlüklerin sürekli ileri götürülmesi yönündeki politikalarımız, kurucu üyesi olduğumuz Avrupa Konseyi’nin insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkelerini yerleştirme ve derinleştirme hedefleriyle de örtüşmektedir.

AK Parti olarak olarak insan haklarının, demokrasinin, hukuk devleti ilkesinin korunması ve geliştirilmesine büyük önem veriyoruz. Türkiye, her geçen gün daha da olgunlaşan demokrasisiyle, insan haklarına, hukuk devleti ilkesine olan bağlılığıyla dünyada ve bölgemizde örnek bir konumda yer almaktadır.

Bu anlamda Türkiye AK Parti iktidarında insan hakları alanında sessiz devrim gerçekleştirmiştir.

Cumhuriyet tarihinin en büyük anayasa değişikliği yine AK Parti döneminde oldu. 12 Eylül anayasasını, 12 Eylül tarihindeki referandumla halkımızın onayıyla değiştirildi. İnsan hakları ihlallerinden dolayı insanımıza Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkı tanındı.

"İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın" anlayışıyla kökleşen yönetim geleneğimizin, çağın en yüksek hukuk standartları ile günümüz Türkiye'sinde yeniden hayat bulması için çalışan hükümetimiz, sadece vatandaşlarımızın değil tüm dünya insanlarının haklarıyla ilgilenmektedir.

Bu düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün milletimize ve tüm insanlık ailesine hayırlı olmasını diliyor; adalet, eşitlik, özgürlük temelinde mutlu bir gelecek diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı