Advert
Advert
Advert

Başkan Eğilmez'den İlçe adayları açıklaması VİDEO

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “İlçe adaylarımızın isimleri ile ilgili şimdiye kadar her hangi bir bilgi bize gelen merkezden gelmedi. İsimleri bize geldiği takdirde sizleri, bilgilendireceğiz” dedi.

Başkan Eğilmez'den İlçe adayları açıklaması VİDEO
Başkan Eğilmez'den İlçe adayları açıklaması VİDEO

İl Başkanı Av. Yusuf eğilmez, İl Başkanlığında düzenlediği toplantıda İlçe Belediye Başkan Adayların isimleri ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Celalettin Güvenç’in isminin açıklanması ile bütün ilçeleri ziyaret ettiklerini ve tüm hızıyla seçim çalışmalarını sürdürdüğünü belirten İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez; “Esnafımızla ve vatandaşlarımızla her gün görüşüyoruz. Görüş alış verişinde bulunuyoruz” dedi.

 

Geçen hafta Dış İşler Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Suriye ile ilgili Suriye komşu ülkelerin bakanlarının katıldığı toplantının Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde yapıldığını anımsatan Başkan Eğilmez; “Suriye ile en uzun sınır bizimdir. Yine en çok Suriyeli kardeşimiz ülkemizde yaşıyor. 11 bin insanın canice katledilmiş olmasının fotoğrafları dünya kamuoyunda infial yaratı. Savaşın ne kadar kötü olduğunu, bu kardeşlerimin nasıl bir işkenceye maruz kaldıklarını dünyaya gösterdi. İnşallah bir an önce bu kardeşlerimiz özgürlüklerine kavuşurlar” dedi.

AK Parti İlçe adayları hakkında manipülasyon haberlerin zaman zaman çıktığını belirten Başkan Eğilmez;  “Şunu belirteyim eğer listeler yayınlanacaksa iki yolu var. Ya Genel Merkezimiz isimleri bize gönderir, biz açıklarız yada 13 ilde olduğu gibi Genel Başkan Yardımcılarımız açıklar. Yani ya Genel Merkezimiz a açıklar yada isimleri bize gönderir biz açıklarız. Onun için bugüne kadar söylenen listelerin hiç birinin gerçeklik payı yoktur. Bu tür listelere itibar edilmemesini istiyoruz. Aynı zamanda insanlarımız üzerinde sıkıntılara neden oluyor. Bizim açımızdan da sıkıntılara yol açıyor. Basındaki arkadaşlarımız tahminlerini bu konuda yürütebilirler. Ancak dikkat edilmesinde fayda var diye düşünüyoruz. İlçe adaylarımızın isimleri ile ilgili şimdiye kadar her hangi bir bilgi bize gelen merkezden gelmedi.  İsimleri bize geldiği takdirde sizleri, bilgilendireceğiz. Hafta sonuna kadar açıklanmasını bekliyoruz” dedi.

İlçe Başkanlarının da katıldığı toplantıda Başkan Av. Eğilmez, gazetecilerin sorularını cevapladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle