Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Başkan Demirkol'un çocuk sevgisi‏

Başkan Demirkol'un çocuk sevgisi‏

Düzenli olarak ilçenin Mahalle ve çarşılarını gezerek vatandaşların taleplerini ve mahallelerin sorunlarını yerinde belirleyip çözüm yolları arayan Şanlıurfa’nın Haliliye ilçe Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, yolda ve ziyaret ettikleri iş yerlerinde karşılaştıkları çocukların yanlarına yaklaşarak onlarla tokalaşıp hal hatırlarını soruyor.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2014 Pazar 08:09
Başkan Demirkol'un çocuk sevgisi‏

   
Çocuklar geleceğimizdir
     Çocukla çocuk olmak gerektiğini belirten Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “Çocuklarımız ilgi ister. ‘Çocuklarımız geleceğimizdir’ diyorsak, onlara gereken ilgiyi göstermek zorundayız. Daha önemlisi, büyük-küçük çocuklarımıza sevgi ve şefkat göstermek, sevip öpmek sünnettir. Resulullah efendimiz, evine gelen küçük çocukları sevip başlarını okşar, evin içinde oynamalarına da izin verirdi. Hadis-i şerifte; ‘Çocukları sevip okşayın, onlar gönül meyvesi, göz nurudur” buyrulmaktadır. Hazret-i Ömer göreve tayin ettiği ve çocuklarını hiç öpmediğini söyleyen bir zata, ‘Senin küçüklere şefkatin yokmuş, büyüklere nasıl merhamet edersin?’ diyerek verdiği görevi geri almıştır. Bizler neden çocukları sevmeyelim. Yine, Resulullah efendimiz çocukları sevmeyene, ‘Merhamet etmeyen, merhamete kavuşamaz’ buyurmuştur” dedi.

Çocuk çekingendir, hâli bilinmez
     Başkan Demirkol, “Çocuk çekingendir, hâli bilinmez, belki üzüntülüdür” diye düşünerek çocuklara yaklaştığını, hal hatırlarını sorduğunu, zaman zaman şakalar bile yaptığını, gülmeyenlerin bile yüzlerini güldürmeye, varsa sıkıntılarını ve üzüntülerini öğrenmeye çalıştığını, onların seviyelerine inerek onlar gibi davrandığı zamanlar da olduğunu belirtti.

YORUMLAR
  • yorum2014-08-18 12:21:48vatandaş

    nihat çifçide bir halkını sorsa iyi olur seçimden sonra gevşeme var hizmet düştü ilaçlama hiç yok bozuk yolar yapılmiyor sivrisinekler bizi yiyecekgeçen senenın yüzde 20 perfosmanı kalmamış

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com