Advert
Advert
Advert

Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen, Bilim ve STEM yarışmalarının da yapıldığı 'TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği'ndeki stantları gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, " Her buluş ve her icat bir eserdir bunu böyle bileceğiz" dedi.

Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir admin
Haberin videosu için tıklayın!

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 'Bilim Küllerinden Doğuyor' sloganıyla Turgut Özal parkında düzenlenen 'TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği'ne 7'den 70'e herkes yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler, 20 Atölye'de 65 stantta yaptıkları proje çalışmalarını tanıttı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Turgut Özal Parkında düzenlenen bilim ve STEM yarışmalarının yapıldığı atölye çalışmalarını inceledi. Öğrenci ve öğretmenlerden bilgi alan Başkan Çiftçi, öğrencilerle sohbet edip derslerine çalışmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Başkan Çiftçi, stantlarında deney yapıp, öğrencilerin katıldığı karaoke yarışmasını izledi. Konser ve çeşitli sosyal aktivitelerin gerçekleştiği bilim şenliğinde konuşan Başkan Çiftçi, Her fikir bir dünyadır diyerek herkesi bilim şenliğine davet etti.

HER İCAT BİR ESERDİR
Şanlıurfa'da ilk kez düzenlenen 'TÜBİTAK 4007 Şanlıurfa Bilim Şenliği'nde sergilenen her eser ve projenin birbirinden farklı icatlar olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Her fikir bir dünyadır. Her buluş ve her icat bir eserdir bunu böyle bileceğiz. Bu eserleri muhakkak suretle Şanlıurfalıların gezmesi ve görmesi gerekiyor. Hayat herşeyi ile bir bütündür. En büyük varlığımız çocuklarımızdır. Turgut Özal parkında açılan bilim şenliğini gezmelerini istiyorum. Şanlıurfa'ya bilim şenliği çok yakışıyor" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle