Advert
Advert
Advert

Başkan Çiftçi, Harran Üniversitesinde Öğrencilerle Söyleşi Yaptı

Harran Üniversitesi ‘Kampüse Hoşgeldin Platformu’ tarafından organize edilen programda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, öğrencilerle söyleşi yaptı.

Başkan Çiftçi, Harran Üniversitesinde Öğrencilerle Söyleşi Yaptı
Başkan Çiftçi, Harran Üniversitesinde Öğrencilerle Söyleşi Yaptı admin
 
 
 
Harran Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen söyleşi programının açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Üniversiteye katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiğini belirtti. Eyyübiye Yerleşkesindeki güzel çalışmaları örnek veren Rektör Taşaltın, “Kampüslerdeki eksiklikleri gidererek sizlere daha iyi ortam sağlayan Nihat Çiftçi Beye teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyesinin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz” dedi.
Söyleşine öğrencilere nasıl bir Şanlıurfa hayal ettiğini sorarak başlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın çok önemli bir kültür ve medeniyet şehri olduğunu söyledi.
Öğrencilere Yenişehir kampüsünde çorba evi sözü de veren Başkan Çiftçi, Urfa’nın çiğköftesi elden gitti diye eleştirel soru soran öğrenciye cevap vererek; “Şanlıurfa’nın hiçbir şeyi bir yere gitmedi. Urfa’nın çiğköftesi bekletilmeye gelmediği için ticari amaçla kullanılamıyor. Bu tür spekülatif söylemlere bakmayın. Fıstıkta bizim, isotta bizim, çiğköfte de bizim. Biz daha çok çalışarak, bunları marka haline getirirsek kimse elimizden alamaz. Herkes biliyor ki fıstığın %56’sı Şanlıurfa’da yetişiyor. Bir başkaları bunu işlediği için kendi ilinin markasını vuruyor” diye konuştu.
Yaklaşık olarak bir saat süren söyleşi sonunda Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın tarafından Başkan Nihat Çiftçi’ye plaket takdim edildi. Öğrencilerle çekilen toplu fotoğraf sonrasında program sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle