Advert
Advert
Advert

Başkan Çiftçi haftasonu bakın ne yaptı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, il genelinde devam eden projeleri yerinde inceledi. Şanlıurfa-Diyarbakır Yolu istikametinde yapımına devam edilen köprülü kavaklar ile Karaköprü'yü Haliliye ilçesine bağlayacak olan çelik köprülerin inşaat sürecini yerinde gören Başkan Çiftçi, Urfa adına çok güzel projeleri bir bir hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Çiftçi haftasonu bakın ne yaptı
Başkan Çiftçi haftasonu bakın ne yaptı

 

Kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de çalışmalarına büyük bir özveri ile devam eden Büyükşehir Belediyesi'nin geleceği esas alan çalışmaları bir yandan heyecan oluştururken, Başkan Nihat Çiftçi hafta sonu devam eden projeleri yerinde inceledi.

İlk olarak Şanlıurfa-Diyarbakır Yolu istikametinde yapımına devam edilen Necip Fazıl Kısakürek ve Emniyet Caddesi kavşaklarında başlatılan Köprülü Kavşaklar çalışmasını inceleyen Başkan Çiftçi, yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. Kavşak yapım çalışmalarının belirlenen planlama ölçüsünde devam ettiğini belirten Başkan Çiftçi, buradaki temaslarının ardından Karaköprü'yü Haliliye'ye bağlayacak olan çelik köprülerin yapım alanına geçti.

BAŞKAN ÇİFTÇİ, "ŞANLIURFA'YI BİR ADIM DAHA ÖTEYE TAŞIYACAĞIZ"

Karaköprü ve Haliliye ilçelerinde yaşanan trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak olan iki adet çelik köprünün yapım çalışmalarını yerinde gören Başkan Çiftçi., burada da yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. Çelik köprü yapımında ilgili daire başkanlıklarının ve mühendislerin kontrolleri birebir takip ettiklerini de dile getiren Başkan Çiftçi, "Projelerimizin hayata geçmesi ile birlikte Şanlıurfa'mızdaki kalkınmaya ön ayak olacağız. Şehrimizi bir adım öteye daha taşıyacağız" dedi.
Çelik köprülerin Dağeteği bölgesindeki şehirleşme bakımından da son derece önemli olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi, "Dağeteği 1 ve 2 olarak ifade ettiğimiz 50 metrelik ve 35 metrelik yollar Haliliye ilçemizin Karşıyaka Mahallesini, Karaköprü ilçemizin Doğukent Mahallesine bağlanması projesidir. Bu proje gerçekten çok önemli bir proje. Dağeteğinin canlanması şehirleşmesi açısından ve yine GAP Vadisi projesi anlamında da bu iki çelik köprü Şanlıurfa'ya çok şey ifade ediyor. Projelerimizin yapım sürecini bugün de yerinde gördük. Yüklenici firmalarımız çalışıyor. İlgili daire başkanlıklarımız ve mühendislerimiz kontrollerini sağlıyorlar. Projelerimizin tamamlanması ile birlikte artık Dağeteği bölgesindeki şehirleşme yapısı ve Haliliye ilçesinin Şanlıurfa ile birleşmesi noktasında çok büyük bir rahatlama sağlanacak. Bu yolların, köprüler sayesinde bir nevi Diyarbakır yolu ile Mardin yolunun birleşmesi trafiği de rahatlatacaktır. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum" dedi.

urfa nihat çiftçi Şanlurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!