Advert
Advert
Advert

Başkan Ayhan ilk 6 Aylık çalışmalarını anlattı

Akçakale Belediye başkanı Abdulhakim Ayhan 30 mart yerel seçimler sonrası Akçakale Belediyesinin ilk altı ayda yaptığı çalışmaları basın toplantısında değerlendirdi.

Başkan Ayhan ilk 6 Aylık çalışmalarını anlattı
Başkan Ayhan ilk 6 Aylık çalışmalarını anlattı


Akçakale belediyesi olarak bir çok çalışmaları kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirdiğini ifade eden başkan Ayhan; ilk beş yılda yapılan hizmetlerin yeni dönemde artarak devam edeceğini ifade etti. Yeni dönemde akçakale merkezde hizmet almayan hiçbir cadde ve sokak  kalmayacagınıdığını ifade eden başkan Ayhan, yeni dönemde yapacağımız insan odaklı çalışmalarla ilçe halkına daha iyi hizmetler sunmayı planlıyoruz.Dedi
Başkan Ayhan 30 mart yerel seçimler sonrası  ilk altı ayda yaptığı çalışmaları şöyle sıraladı;  
"-İlçemize bağlı Fatih sultan Mehmet, yeni mahalle ve Süleyman şah mahallesinde 4650 m2lik yeni park ve yeşil alanlar tamamlandı, mevcut parkların bakım ve onarım çalışmaları devam etmektedir.
-İlçe merkezde yaklaşık 6128 m2 lik kitli parke taşlarının bakımı ve tadilatları tamamlanarak hizmete sunuldu.
-İlçe merkezine 72.000 m2 parke çalışmaları tamamlandı.
-İlçemize bağlı yaklaşık 20 mahallemizde 16.000 m stabilize yol yapımı çalışmaları tamamlandı. Diğer mahallerdeki çalışmalar ise devam ediyor.
-Yaklaşan kış mevsimi dolayısıyla su baskınlarını ve taşkınlarını önlemek amacıyla ilçemize bağlı mahallelerimizde 2450 m çeşitli ebatlarda tahliye için boru döşemesi yapıldı.
-İlçemize bağlı 15 mahallelerimizde bulunan okul yolu ve köy içi yollarla yaklaşık 2750 ton mucur serimi ve stabilize yol çalışmaları tamamlandı.
- İlçe merkezimizde bulunan tüm okullarımızın tamamında bulunan yaklaşık 1200 adet bilgisayarların ilçe merkezdeki okullara ait bakım ve onarım çalışmaları tamamlanma aşamasına gelmiş olup, çalışmalarımız devam etmektedir.
-İlçemize mahallelerde bulunan okullara, çocuklarımızın daha rahat bir ortam sağlamak amacıyla okul teneffüs alanlarına 10.000 m2 kilitli parke çalışmaları tamamlandı.
-İlçemize bağlı mahallelerimizde bulunan yaklaşık 25 adet çok amaçlı toplantı salonlarının (taziye evi) eksiklikleri tespit edilerek tamamlandı. İnşaat yapı devam eden binaların birçoğu bitirilerek hizmete açılmış, diğer binalarında bitirilme aşamasına getirilmiştir.
-İlçemize bağlı mahallelerde bulunan cami ve lojmanlarımızın eksikleri tespit edilerek tamamlanmıştır.
-İlçemizde ikamet eden ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza akülü sandalye hediye edildi. Onurlarına gece düzenlenerek yemek verildi.
-İlçemizde bulunan ihtiyaç sahibi 180 yetim ve mağdur ailelere giyim ve yardımı yapıldı.
-ilçemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ve Suriyeli misafirlerimize belediye başkanlığı bünyesinde ve öncülüğünde yaklaşık 3000 aileye gıda yardımı yapıldı.
-Ramazan etkinliği çerçevesinde Akçakale belediyesi tarafından iftar yemekleri ve sosyal aktiviteler düzenlendi." dedi.
Başkan Ayhan önümüzdeki günlerde ilçemize kazandırılacak olan yeni projelerimizle daha büyük hizmet çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu