Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Başındaki dertten böyle kurtuldu

Başındaki dertten böyle kurtuldu

Kafasındaki kitlenin alınması için OSM Ortadoğu Hastanesine başvuran 70 yaşındaki Mahmut Karaçizmeli aynı anda hem beyin hem kalp hem de estetik ameliyatı geçirdi. Taburcu olan Karaçizmeli’nin durumu iyi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2013 Çarşamba 19:57
Başındaki dertten böyle kurtuldu

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesine bağlı Yaslıca beldesinde çiftçilik yapan Mahmut Karaçizmeli, yaklaşık 20 yıldan bu yana başının üzerinde bulunan misket büyüklüğündeki kitle ile yaşıyor. Bu durumun kendi sağlığı açısından herhangi bir sorun teşkil etmediği için doktora başvurmadığını söyleyen Karaçizmeli, 2 ay önce fıstık bahçesinde başını ağaca çarptığını ve kitlede kanama meydana geldiğini anlattı. Kitlenin kısa sürede hızla büyüyerek elma büyüklüğüne ulaştığını dile getiren Karaçizmeli tedavi için Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Fuat Torun’a başvurduğunu ifade etti.

Yapılan incelemede, Karaçizmeli’nin beyninde tümör bulunduğu tespit edildi. Beyin ameliyatı öncesi tetkikler yapılırken kalp damarındaki sorundan şüphelenen Doktor, hastayı Kardiyoloji Servisine sevk etti. Burada yapılan anjiyo işleminde kalp damarının tamamen tıkalı olduğu ve hastanın acilen By-Pass ameliyatına alınması gerektiği sonucuna varıldı. Kafatasındaki tümör alındıktan sonra kafa derisinde oluşacak sorunun giderilmesi için ameliyata Estetik Cerrahi ekibinin de katılması planlandı ancak, Karaçizmeli’nin ilerleyen yaşı doktorları endişelendiriyordu. Üç cerrahi ekip Karaçizmeli’nin durumunu görüşmek üzere bir araya geldi ve toplantıdan ‘aynı anda 3 ameliyatın yapılması’ kararı çıktı.

Sürece ilişkin bilgi veren Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Fuat Torun şunları söyledi:

''Kalp ve damar cerrahisi uzmanı ve plastik cerrahi uzmanıyla görüşerek aynı seansta ameliyatların yapılmasına karar verdik. Öncelikle by-pass ameliyatı yapıldı. Daha sonra tümör dokusunu çıkardık. Bu doku aynı zamanda kafa kemiğinde de etkili olmuştu. Kafatasındaki kemiği de temizledik. Total bir şekilde tümörün hepsini boşalttık ve plastik cerrahisi tarafından açıkta kalan dokuya operasyon yapılarak kapatıldı. Daha sonraki takiplerde hastamızın bir sorunu olmadığını anladık ve taburcu ettik.''

Kendisini çok iyi hissettiğini söyleyen Mahmut Karaçizmeli tedavi sürecinde emeği geçen doktor hemşire ve diğer çalışanlara teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com