Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Basın sorunları tartışıldı

Basın sorunları tartışıldı

Giriş Tarihi: 18 Mart 2010 Perşembe 11:14
Basın sorunları tartışıldı

Kanal Urfa televizyonu yönetim kurulu başkanı İbrahim Toru'nun birkaç ay önce verdiği davette bir araya getirdiği Şanlıurfalı basın mensuplarının, üçüncü toplantısı Şanlıurfa Gazeteciler Birliği'nin ev sahipliğinde Vali Konağı Çay Bahçesi'nde dün gece gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemekli toplantıya Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, GAP Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Kapaklı, Şanlıurfa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cemal Sofuoğlu, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Akar, Şanlıurfa'da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile her iki cemiyetin yönetim kurulu üyeleri ile gazete çalışanları ve köşe yazarlarından oluşan yaklaşık 100 kişilik bir topluluk katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat, Kanal Urfa televizyonu yönetim kurulu başkanı İbrahim Toru'nun başlattığı buluşmaların geleneksel hale gelmesini umduklarını ifade ederek katılan herkese teşekkür etti. Polat, gazeteciliğin sorunları bulunduğunu ve çözümün yine büyük oranda gazetecilerin elinde olduğunu söyleyerek, "Her şeyden önce biz topluma ve Allah'a karşı sorumluyuz. İnsanın omuzlarında iki melek vardır ve iyilikleri ile kötülüklerini yazarlar. Mahşeryerinde tüm insanların amel defteri açılır, iyiliği kötülüğü ölçülür. Ama gazetecinin amel defteri, gazetesinde yazdıkları, geride bıraktıklarıdır. Gazetecinin amel defteri, ölmeden açılır. Bu düşünceden hareketle mesleğimizi doğru şekilde yapmayı, dürüstlükten vazgeçmemeyi şiar edinmeliyiz" dedi.

GAP Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Kapaklı da, İbrahim Toru'nun daveti üzerine başlayan birlikteliğin böylece devam etmesinin ümit verici olduğunu söyleyerek, ilk iki buluşmada mesleki konuların tartışıldığı, çözümlerin arandığı bir forum havasının oluşmadığını söyledi. Kapaklı; "Bugün basın gerçekten toplumun önderi, toplumun özgüsüdür. Biz Şanlıurfa'da bu birlikteliği öncü olmamız hesabıyla kendimiz bir yer yapabiliriz. Kanal Urfa Sahibi İbrahim Toro ilk defa Şanlıurfa'da bulunan bütün gazetecileri bir araya getirmişti. O akşam o güzel birlikteliğin devam etmesine karar verdik. En azından ayda bir kez bir araya gelelim dedik. Habere çıkan arkadaşlar birbirleriyle sık sık görüşebilir ama gazetecilikte sadece alan çalışması yok. Geri planda çalışan arkadaşlar birbirlerini belki aylarca görmüyorlar. Bu bir yemek değil bir vesile aslında. Bir araya gelip selamlaşmak, kısa bir sohbet yapmak, sorunları tartışmaktır. İlk iki yemekte istediğimiz bir ortamı bulamadık ama ümit ediyorum ki bundan sonra bu toplantılarımız sadece bir yemek değil, bir kurum şeklinde gerek alanda çalışan, gerek idarede çalışan arkadaşlarımızın yaşadıkları sorunlarının dile getirildiği, onun o sorunuyla ilgilenilmesi için bir çözüm alanı oluşturmak. Bu akşam kısa bir sorunları dinlemek için siz değerli
meslektaşlarımızın görüş ve önerilerini de almak istiyoruz. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

 Kapaklı'nın önerisi üzerine toplantıya katılan köşe yazarları ve gazeteciler, mesleki ve diğer konularda görüş ve önerilerini ayrı ayrı sundular. Gecede sunulan öneri ve görüşleri not eden cemiyet başkanları, ilk fırsatta meslek içi eğitim semineri düzenlenmesine ve basın çalışanlarının toplu taşımadan ücretsiz yararlanabilmesi için girişimlerde bulunması gerektiği konusunda çalışmalar yapmak için hemfikir oldular. Şanlıurfa'da gazeteciliğin içinde bulunduğu durumun da tartışıldığı gece, ilerleyen zamanda yerel gazetelerde bir değişim yaşanması yönünde de umut verdi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com