Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Basın Ormanı'nda piknik ve çalışmalar

Basın Ormanı'nda piknik ve çalışmalar

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2010 Pazartesi 10:56
Basın Ormanı'nda piknik ve çalışmalar

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği'ne mensup gazeteciler hafta sonları ailece Basın Ormanında buluşuyor. Basın Ormanında ailece bir araya gelen gazeteciler hem piknik yapıyor hemde ağaçlandırma alanındaki fidanların bakımını yapıyorlar.

 Konuyla ilgili bilgi veren Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkan Yardımcısı Müslüm Abacıoğlu şunları söyledi:  "Basın Ormanımızda 2008 yılında 1.000 adet fidan dikimiyle başlattığımız ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. 2009 yılında 200 adeti 1 mt boyunda olmak üzere toplam 1.200 adet fidan diktik. Yine aynı yıl başta akasya olmak üzere yüze yakın değişik türde ağaç diktik. Bu yıl da 50'ye yakın fidan dikimimiz oldu. Ancak üç yıllık tecrübemizle de ağaçlandırma çalışmasının fidan dikmekle bitmediğini gördük.  Dikilen ağaçların yaşatılması için sulanması, bakımının yapılması ve muhafazası gerekiyor. Biz de geçtiğimiz iki yıl içerisinde özellikle Karaköprü belediyesi ve İl Orman Müdürlüğümüzünn katkılarıyla yaz mevsiminde tankerlerle sulamalar yaptık. Yangın ve otlarla mucadele kapsamında taşlık olan alanımızda sürüm yaptırdık. Mevsim başlarında ağaçlarımızın etrafında çapalama ve ot temizlikleri yaptık Yan tarafımızdaki Polis Ormanındaki su tankından faydalanarak Ormanımız içinde sulama borularıyla su sistemi kurduk. Üç yıldır her fırsatta ağaçlandırma alanımıza gelerek hem kontrol hem de çalışma faaliyetlerini yürüttük.  Ne yazık ki verilen tüm emeklerimize rağmen geçtiğimiz iki yıl içerisinde ağaçlandırma alanımıza davar sürülerinin sokulduğunu, fidanlarımızın hayvanlar tarafından telef edildiğini gördük. Konuyu gündeme getirip yetkililerin de dikkatine sunduk.  Umarız yetkililer bu yıl daha duyarlı olur ve önlem alırlar. Ağaç yetiştirmenin bu denli zor olduğu ilimizde, ağaçlandırma alanlarının korunması, göstermelik ağaç dikim çalışmalarından çok daha önemli" dedi.  Bahar mevsimiyle birlikte Şanlıurfa Gazeteciler Birliği mensupları olarak hafta sonları Basın Ormanı'na ailece gittiklerini belirten Müslüm Abacıoğlu "Basın Ormanında ailelerimizle bir yandan piknik yaparken diğer taraftan da artık ailemizin birer ferdi olarak kabul ettiğimiz fidanlarımızın bakımını yapıyoruz. Otlar arasında yaşam mücadelesi veren ağaçlarımızın etrafını açıyor, çapalayıp sulamaya çalışıyoruz" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com