Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Basın Konseyinde deprem

Basın Konseyinde deprem

Giriş Tarihi: 4 Kasım 2010 Perşembe 21:50
Basın Konseyinde deprem

TRT, Anadolu Ajansı ve Samanyolu Yayın Grubu basın konseyi üyeliğinden çekildi...

Oktay Ekşinin Hürriyet Gazetesinde yazdığı yazıda Başbakan Erdoğana ağır hakaretler içeren ifadeler kullanması tepkilere neden olmuş ve Ekşi Hürriyetten istifa etmek durumunda kalmıştı.

Aynı zamandaBasın KonseyiBaşkanlığını da yürüten Ekşinin bu görevinden de ayrılması bekleniyordu. Ekşinin konsey tarafından uyarıldıktan sonra görevinden ayrılmaması üzerine Konsey üyesi TRT Genel Müdürlüğünden bir açıklama geldi.

TRTnin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Bizzat Başkanı bulunduğu konsey tarafından, Basın Meslek İlkelerini çiğnediği tespit edilerek uyarılan, sonrasında da tuhaf bir oylamayla yeniden Basın Konseyi Başkanlığına seçilen Gazeteci Oktay Ekşinin durumu, tarafsızlığı uzun süredir tartışılan konseyin itibarını fazlasıyla sarsmıştır.

Basın etiği gibi önemli bir alanda fonksiyon icra etme kararlılığında olan konseyin, mevcut şekli, yapısı ve yönetim biçimi, bu hedefini yerine getirmesini imkânsız kılmaktadır.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun bugünden itibaren böyle bir yapı içerisinde varlığını devam ettirmesi, Kurumun saygınlığı açısından uygun görülmemiştir.

Kuruluş amacına uygun şekilde yeniden yapılandırılana kadar, TRT olarak, Basın Konseyinden çekildiğimizi kamuoyumuza saygıyla duyururuz.

Samanyolu Yayın Grubunun açıklaması şöyle:

Samanyolu Yayın Grubu; daha katılımcı, yayın ilkeleri daha çağdaş bir yapı ve yönetim oluşturulana kadar,Basın Konseyiüyeliğinden çekilme kararı almıştır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.


Haber Kaynağı : align=absmiddle
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AA Türkiye Haberleri Yayın Yönetmeni Öymez: Dünyanın her tarafına ulaşmak istiyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com