Advert
Advert
Advert

Basın Açıklamasında Kimlik Gerginliği

Basın Açıklamasında Kimlik Gerginliği
Basın Açıklamasında Kimlik Gerginliği

 Şanlıurfa’da düzenlenen operasyon kapsamında Eğitim-Sen ve İHD Başkanlarının gözaltına alınmasının ardından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması sırasında gerginlik çıktı.

 

Şanlıurfa’da, düzenlenen PKK operasyonunda aralarında Eğitim- Sen ve İnsan Hakları Derneği Şubesi başkanları ile yöneticilerinin de bulunduğu 19 şüphelinin gözaltına alınması çeşitli sendika üyeleri tarafından protesto edildi. Operasyonun protesto edildiği açıklama sırasında bazı sendika üyeleri ile sivil polisler arasında ’kimlik gösterme’ yüzünden kısa süreli gerginlik oldu.

 

Çeşitli sendikalara üye yaklaşık 40 kişi, öğle saatlerinde Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapılan Eğitim-Sen binası önünde toplandı. “ Baskılar bizi yıldıramaz,”  sloganı atan grup adına konuşan Sağlık Emekçileri Sendikası Şube Başkanı İsmet Karadağ,  "AKP’nin başlattığı takip uygulamaları bu kez sendikalarımız ve odalarımız üzerinde göstermeye başlamıştır. Yaklaşık 1 aydır siyasi soykırım yapan AKP şimdi de sendikalarımıza kendinden yana olmayan sendika ve odalarımıza soykırım başlatmıştır.” dedi.

 

 Karadağ Eğitim- Sen’in bir örgüt evi gibi tarandığını belirterek  “Gözaltı, baskın, tutuklamalar, her kesin bildiği gibi Emniyet’in hazırladığı uyduruk belgelerle yapılmaktadır. Bizleri bu onurlu mücadelemizden alıkoyamazlar. Biz ’Sonuna kadar demokrasi ve barış’ diyeceğiz.” diye konuştu.

 

Basın açıklamasının ardından sivil polisler, grupta yer alan bazı kişilere kimlik sordu, kimlik talebinin ardından gruptakiler ile sivil polisler arasında tartışma çıktı. Kısa sürede sona eren tartışmanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

GAPHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu