Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Başhekim İzzet Korkmaz'dan Dev Hizmet…

Başhekim İzzet Korkmaz'dan Dev Hizmet…

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2010 Salı 23:48
Başhekim İzzet Korkmaz'dan  Dev Hizmet…

Başhekim İzzet Korkmaz’dan  Dev Hizmet…

2007 yılında Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi bünyesinde, hizmete başlayan ama daha sonra çeşitli nedenlerden dolayı kapatılmak zorunda bırakılan, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi İpekyol’da bulunan eski yerinde hizmet vermeye başladı. Açılışı bugün yapılan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hastalarına merhaba dedi.

Göreve geldiği zaman kapalı bulunan, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılması için girişimlerde bulunan ve bugün açılışında bir konuşama yapan, Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İzzet Korkmaz yapmış olduğu açılış konuşmasında şunları söyledi;Balıklıgöl Devlet Hastanesi olarak bir yandan, hastanemiz imkânlarını ile etkin ve verimli bir şekilde kullanarak Şanlıurfalı hemşehrilerimize kaliteli ve modern bir sağlık hizmeti verme gayreti içerisindeyken bir yandan da kamu kaynaklarının sınırlı kaldığı alanlarda, özel sektör imkânlarını ve birikimini hemşehrilerimizin hizmetine sunma gayreti içindeyiz, fizik tedavi merkezimiz hizmet alımı yöntemi ile Şanlıurfa’mıza kazandırdığımız ve tamamen özel sektör marifetiyle hizmet sunacağımız bir sağlık tesisidir ve bu anlamda ülkemizdeki örnek birkaç uygulama projesinden biridir.

           Şanlıurfa’mızın merkez ve merkeze bağlı yeşil kartlı nüfusu yaklaşık 250 bin civarındadır ve bildiğiniz üzere yeşil kartlı hastalarımız özel sektöre ait sağlık kuruluşlarından henüz hizmet alamamaktadır. Mevcut kamu hastaneleri de sadece kendi kaynakları ile bu kadar büyük bir hasta potansiyeline fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti vermekten çok uzaktadırlar. Bu nedenle, Balıklıgöl Devlet Hastanemize bağlı olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmeti verecek olan merkezimiz ciddi bir hizmet açığını da kapatacaktır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde yeşil kartlı veya SGK’lı ayrımı yapılmadan, hastanemiz fizik tedavi uzmanlarına muayene olan ve uygun görülen tüm hastalarımıza hizmet verilecektir.

          Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimiz nezih ve konforlu bir mekanda 50 tedavi kabini, erkek ve bayan rehabilitasyon salonunda, modern cihazları ve yeterli teknik personeli ile Şanlıurfalı hemşehrilerimize hizmet verecektir, ben fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezimizin tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyor, sağlık ve afiyetler temenni ediyorum.” Dedi.

Haber:  Mehmet Emin Kuş / www.balikligol.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com