Advert
Advert
Advert

Başbuğ: İstifa edip onları sevindirmem

Başbuğ: İstifa edip onları sevindirmem
Başbuğ: İstifa edip onları sevindirmem

Bunlardan biri de 'İstifa' polemikleri oldu.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, "İstifa söz konusu değil. İstifa edipte birilerini sevindirmeyeceğim" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Uluslararası Terörizm Sempozyumu için Merkez Orduevi'nde verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin "Genç subaylar olanlardan rahatsız mı?" sorusuna Orgeneral Başbuğ, "Genç subaylar, kendi işini yapacaklar, bende kendimi işimi yapacağım" karşılığını verdi. Bir başka gazetecinin "Aşağıdan tepki var mı?" sorusu üzerine de Başbuğ, "Hayır. Hepsiyle de konuştum. Siz kendi işini yapın. Ben kendi işimi yapayım dedim" diye konuştu.

Orgeneral Başbuğ, "Devlet kurumları arasında anlaşmazlıkların olup olmadığını sorulması üzerine de, "Devlet adamları ilişkilerini kopartmazlar. Bizde devlet adamıyız. Problem olsa bile. Bunlar zaman zaman tamir edilebilir" şeklinde konuştu.

"İSTİFA ETMEYECEĞİM"

Orgeneraller toplantısından sonra basında yer alan istifa haberlerinin hatırlatılması üzerine Başbuğ, "İstifa söz konusu değil. İstifa edipte birilerini sevindirmeyeceğim" dedi.

Bir başka gazetecinin "Şu görevimin bitse de biran önce kurtulsam mı diye düşünüyor musunuz?" sorusuna ise Başbuğ, "Kendimi şuanda bir teğmen gibi hissediyorum. Son ana kadar son dakikaya kadar görevimin başındayım. Teğmen ne demektir. Teğmen hücum emrini verendir. Son ana kadar da öyle hissedeceğim" yanıtını verdi.

Orgeneral Başbuğ, Diyarbakırsporla ilgili yaşananların sorulması üzerine, "Yaşananlar üzücü. Diyarbakırspor'un kümede kalmasını isteriz" dedi.

İHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!