Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Başbakanlıktan 'Saray' açıklaması

Başbakanlıktan 'Saray' açıklaması

Başbakanlık Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık hizmet binaları ve devlet ricaline hizmet için tahsis edilen ulaşım imkânları üzerinden yapılan tartışmalarla ilgili açıklamada bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Kasım 2014 Cuma 11:10
Başbakanlıktan 'Saray' açıklaması

HABER  MRK-Son günlerde medyada sık sık gündeme gelen yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Cumhurbaşkanlığı’na tahsis edilen yeni uçak ile ilgili açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık hizmet binaları ve devlet ricaline hizmet için tahsis edilen ulaşım imkânları üzerinden yapılan tartışmalarla ilgili  Başbakanlıktan yapılan açıklamada;

  “Son dönemde Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık hizmet binaları ve devlet ricaline millete hizmet için tahsis edilen ulaşım imkânları üzerinden yapılan tartışmalarda kamuoyunun yanlış yönlendirildiği görülmektedir.

Bu çerçevede gerek Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık binaları gerekse hava ulaşımında kullanılan araçlar her şeyden önce şahıslara değil, bu hizmet makamlarına tahsis edilmiştir. Milletimizin oylarıyla bu görevlere gelen devlet ricali, görevde kaldıkları süre içinde bu imkânları devlete ve millete hizmet yolunda kullanacak, anayasal çerçevede demokratik seçimlerle görevden ayrıldıklarında, yerlerine gelenlere emaneti teslim edeceklerdir. Tüm bu imkânların gerçek sahibi sadece millettir. Emanetin kime verileceğine de yine sadece aziz milletimiz karar verecektir“ ifadeleri kullanıldı.
 

Açıklamanın devamında “Milletimizin ve devletimizin itibarını temsil eden hizmet binaları ve araçları üzerinden, tamamen art niyetli polemikler yapılması, hiç kimseye fayda sağlamamaktadır. Bugüne kadar başta yargı kurumları, bakanlıklar ve bir çok kamu binaları için büyük yatırımlar yapılmış, devletimizin bir çok birimi hizmetin gereğine yakışır imkânlara kavuşturulmuştur. Türkiye büyümektedir. Ülkemiz dünyada hak ettiği yeri hızla alırken, temsil ve hizmet imkânlarının aynı şekilde büyümesinden ve milletimize layık standartlara ulaşmasından kimse rahatsız olmamalıdır“ denildi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com