Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Başbakanlıktan Cerablus açıklaması: Gerçeği yansıtmıyor

Başbakanlıktan Cerablus açıklaması: Gerçeği yansıtmıyor

Başbakanlık Koordinasyon Merkezinden cerablus'a yönelik devam eden “Fırat Kalkanı Operasyonu” ile ilgili açıklama yapıldı.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2016 Pazartesi 06:22
Başbakanlıktan Cerablus açıklaması: Gerçeği yansıtmıyor

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi tarafından yayınlanana basın açıklamasında “Fırat Kalkanı Operasyonu” ile ilgili geniş bilgilere yer verildi.

Başbakanlık’tan ‘Fırat Kalkanı Operasyonu’ açıklaması

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi tarafından “Fırat Kalkanı Operasyonu” ile ilgili basın açıklaması yayınlandı.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezinden yapılan açıklamada: “DAEŞ başta olmak üzere Suriye’deki terör örgütleri unsurlarından ülkemize yönelen tehditlerin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkı (1) kapsamında bertaraf edilmesi, sınır hattımızın terör unsurlarından temizlenmesi, terör örgütlerinin kontrolü altındaki bölgelerde yaşayan ihtiyaç sahiplerine insani yardımların ulaştırılması ve DAEŞ’le Mücadele Uluslararası Koalisyonuna destek vermek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından desteklenen “Fırat Kalkanı” harekatı kapsamında 28/08/2016 tarihinde;

1- Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Batı ve Güney yönüne doğru ilerlemesini sürdürmüştür.

2- Cerablus (Karkamış) bölgesinde Amerina, Ayn El Bayda, Dabis, Balaban, Suraysat, Cebel Kussa, Kırk Mağara, Kırata, Aşağı Amerina ve Ez Zahiriyah köyleri terörist unsurlardan temizlenmiş ve ÖSO kontrolüne geçmiştir.

3- Rai (Çobanbey) bölgesinde Ayyaşe, Şeyh Yakup ve Kersanlı köyleri terörist unsurlardan temizlenmiş ve ÖSO kontrolüne geçmiştir.

4- Türk Kızılayı ekiplerince ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştırılması ve sıcak yemek dağıtımına başlanmıştır. 27.08.2016 tarihinde 5.000 kişilik sıcak yemeğin dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

“Fırat Kalkanı” harekatı sırasında sivillerin vurulduğuna veya hedef alındığına ilişkin iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Suriye’de icra edilen harekat kapsamında bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için Türk Silahlı Kuvvetleri her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyet göstermektedir.” İfadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, “Fırat Kalkanı harekatı çerçevesinde yürütülen faaliyetlere ilişkin kamuoyunun doğru ve zamanında bilgilendirilmesi, yanlış bilgilendirmenin önlenmesi amacıyla Başbakanlık Koordinasyon Merkezi üzerinden düzenli olarak bilgilendirme yapılmaya devam edilecektir.” denildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com