Advert
Advert
Advert

Başbakanlıktan 2017 Gaziler Günü mesajı

Başbakan Binali yıldırım “Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin Yıldönümü ve Gaziler Günü” sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Başbakanlıktan 2017 Gaziler Günü mesajı
Başbakanlıktan 2017 Gaziler Günü mesajı admin

 

Başbakan Binali yıldırım adına başbakanlık tarafından yayınlanan mesajda şunları söyledi:

Atatürk'e “gazi” unvanı ve “mareşal” rütbesi verilmesinin yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor, bu anlamlı günde bütün gazilerimize şükran ve minnet duygularımı iletiyorum.

Şehitlik ve gaziliği şereflerin en büyüğü kabul eden bir milletin evlatları olarak bu Gaziler Günü'nü idrak ederken, gazilerimizin ve şehit ailelerinin gururlarını ve kederlerini yürekten paylaşıyoruz.

Vatanımız, bayrağımız ve cumhuriyetimiz bizlere şehit ve gazilerimizin emanetidir.

Milletimizin her bir ferdinin bu mukaddes emanetlere sadakatle sahip çıkacağına inancım tamdır.

Meclisimizin, Sakarya Zaferi'nin ardından Mustafa Kemal Paşa’ya “Gazi” unvanı ve “Mareşal” rütbesi vermesi, şehitlik ve gaziliğin milletimizin nazarındaki saygınlığını en güzel şekilde anlatmaktadır.

Gazilerimizin taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri ve hak ettikleri imkânlara kavuşmaları konusunda devletimiz ve milletimiz bütün sorumluluklarını yerine getirmeye devam edecektir.  

“Atatürk'e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin Yıldönümü ve Gaziler Günü” vesilesiyle bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, vatandaşlarımızı muhabbetle selamlıyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu