Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Başbakanın Mitingi Urfalıları Hedef Yaptı

Başbakanın Mitingi Urfalıları Hedef Yaptı

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2010 Cumartesi 11:47
Başbakanın Mitingi Urfalıları Hedef Yaptı

Kayıttaki ses: Yer belli değil herhal. Ama bu bizim Urfalıyla Antepli dediler yapacak diye. Burada bu herifin mitingine gidenler çok. (Başbakanı kastediyor.)

 PKKnın referandum sonrası  planı deşifre oldu iddiası. İstihbarat birimleri, Anayasa değişiklik paketi için boykot emri veren PKKnın yüzde 58lik destekle oluşan olumlu havayı kanlı eylemlerle sabote edeceğini belirledi iddiası.

PKK, 3 Ocak 2008de Diyarbakırda gerçekleştirdiği bombalı saldırı gibi öğrencilerin de etkileneceği planlar yaptı. Buna göre referandumda evet çıkmasının ardından bölgede katılımın yüksek olduğu yerlerde eylemler yapılacak. Böylece referandum sonrası oluşan olumlu hava dağıtılacak. Eylemin güvenlik nedeni ile gerçekleştirilememesi durumunda ise bölge farkı gözetilmeyecek. İstihbarat birimlerinin dinlemelerine takılan ve ra-porlaştırılan PKK planlarının acil önemli ibaresi ile MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğüne sunulduğu öğrenildi.

Raporda Hakkâride el bombaları ve C4 plastik patlayıcılarla yakalanan PKKlı M.Enin referandum sonrası PKKnın planladığı eylemlere yönelik verdiği kritik bilgiler yer aldı. M.Enin verdiği istihbarat arasında büyükşehirlere zaman ayarlı bomba kurulması da bulunuyor. Güvenlik güçleri uyarıldı Güvenlik güçleri, 1 hafta içinde acil güvenlik planı hazırladı. Rapor doğrultusunda devlet zirvesinden belirlenen 10 kritik noktada özel harekât birliklerinin üst düzey faal olması talimatı verildi. İstihbarat bi rimleri PKKnın büyükşehirlere karşı yapması beklenen bombalı eylemlerine karşı dikkatli olması istendi.

İŞTE KANLI KONUŞMA

X1: Başkan Bu Diyarbakırda bizim şeye gerek kalmadı. Silav ve Perviz zaten gitmediler, gerek yok dedi.

X2: Anladık ta bu eylem günü geliyor. Önemli olan 20sinde de bir şey yapmak. Yani başkanın planı önemli, bu planı işletin diyorlar.

X2: Bu bizim Diyarbakırlının kini çok tuttu. Öyle bir şey lazım. Fazla büyük olmadan. Onu söylediler. Araba olayı gibi.

X1: Yer belli değil herhal. Ama bu bizim Urfalıyla Antepli dediler yapacak diye. Burada bu herifin mitingine gidenler çok. (Başbakanı kastediyor.)

X2: Yok şimdilik o öncelik değil bu iş sonuçlandı bundan sonrası için eylem dediler. Cevap olarak da algılanır.

MUHTARA REFERANDUM TEHDİDİ

BDP boykotuna PKKnın tehditle destek verdiği ortaya çıktı. Güvenlik güçleri, bir muhtarın Kanireş kampından arayan bir terörist tarafından tehdit edildiğini belirledi. İşte o görüşme:

Terörist: Kanireşten arıyorum adım Şerif.

Muhtar: Başım üstüne, buyur.

Terörist: Kimse yakmasın kendini, düşmana yardım etmeyin. Bir kişi sandığa giderse seni biliriz.

Muhtar: Ben kimseye diyemem, ancak sen söylersin.

Terörist: Hayır o köyün muhtarı sensin, sorumlu sensin. Milleti sandığa gitmeye teşvik ediyormuşsun, yapma yanlıştır bu işler.

Muhtar: Vallahi yalan söylüyorlar.

Terörist: İnşallah yalandır, yapmayın yahu bin defa söyledik size.

Muhtar: Tamam gözüm üstüne.

 

Bugün

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com