Advert
Advert
Advert

Binali Yıldırım Elazığ’da açıkladı!

Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yönelik saldırının ardından bölgede incelemelerde bulunmak üzere Elazığ'a ziyarette bulundu.

Binali Yıldırım Elazığ’da açıkladı!
Binali Yıldırım Elazığ’da açıkladı!

Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ’a gelerek bombalı araç saldırısını gerçekleştiği İl Emniyet Müdürlüğünde incelemelerde bulundu ve gazetecilere açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım'ı, Elazığ Havalimanında Vali Murat Zorluoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile diğer ilgililer karşıladı.

Başbakan Yıldırım ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da Elazığ'a geldi.

Saldırının gerçekleştiği İl Emniyet Müdürlüğünde incelemelerde bulunan Başbakan Yıldırım daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Saldırıda 3 polisin hayatını kaybettiğini, 217 kişinin de yaralandığını ifade eden Yıldırım, bu yaralılardan 72’sinin taburcu edildiğini belirterek yaralı 145 kişinin 5 hastanede tedavilerinin devam ettiğini söyledi. Yıldırım, “Yaralıların 85'i polis, 60'ı sivil. Yaralılar içerisinde durumu ağır olanların sayısı 20. Bunların içinde iki polisimizin yarası biraz daha ağır ve toplam 14 yaralının diğerlerine göre durumu biraz daha ağır.” dedi.

“15 Temmuz'da yaşanan başarısız darbe teşebbüsünden sonra FETÖ artık iddiasını yitirmiş ve görevi bölücü terör örgütüne devretmiştir.” diyen Yıldırım şöyle konuştu:

Başbakan Yıldırım, “Milletimize şunu Elazığ'dan, buradan, olay yerinden söylemek istiyorum, bu yola baş koyduk. Hiçbir terör örgütü Türkiye ile bilek güreşine giremeyecek, bu milleti asla ve asla hiçbir terör örgütü teslim alamayacak.”

Yıldırım, “Esasen bunların çılgınlaşmasının arkasında operasyonlar konusundaki askerimizin, polisimizin, jandarmamızın artan bir kararlılıkla takibi vardır. Hepimiz bağrımızda büyük acılar taşıyoruz, şehitlerimiz, yaralılarımız var ama bir başka gerçek daha var, o da Türkiye'nin geleceği, bekası, aydınlık yarınlarıdır. Bu konuda gerek içten gerek dıştan her kim hangi şekilde gelirse gelsin, Allah'ın izniyle, 79 milyon vatan evladının 15 Temmuz'da gösterdiği o asil duruş, o yılmaz istiklal mücadelesi bundan sonra da bölücü terör örgütünü bu ülke topraklarından yok edinceye kadar devam edecektir. Bu konuda hiç ama hiç bir gevşeme olmayacak, işin sonu nereye varırsa varsın ya istiklal ya ölüm diye yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Bu bölücü terör örgütünü, bölge insanımızla aramızdan çıkaracağız”

Yıldırım, “Bu hain örgütler, Türkiye'nin geleceğini karartmaya çalışıyorlar. Bunların akıl hocaları var. Bunların yerli ve milli bir tarafları yok. Bölgedeki insanların en büyük sorunu, bölücü terör örgütü. Dolayısıyla, bu bölücü terör örgütünü, bölge insanımızla aramızdan çıkaracağız ve el ele, omuz omuza Türkiye'nin gelecek yolculuğunda birlikte hareket edeceğiz.” diye konuştu.

“Alarm durumunu bir üst düzeye çıkarmış bulunuyoruz”

Yıldırım, “Ne Elazığ'da ne başka bir yerde bu hain terör örgütü yaşam hakkı bulamayacak. Bunun için canla başla çalışıyoruz. Bütün birimlerimiz, herkes alarm durumunda. Herkes, her an, her türlü tehdide karşı gereken çalışmayı, hassasiyeti gösteriyor. Bundan sonra da alarm durumunu bir üst düzeye çıkarmış bulunuyoruz.” diye belirtti. 

Başbakan Yıldırım Elazığ Havalimanı Vali Murat Zorluoğlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır