Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Başbakan Yıldırım yerel yönetimleri uyardı! operasyon mu yapılacak?

Başbakan Yıldırım yerel yönetimleri uyardı! operasyon mu yapılacak?

AK Parti Meclis Grup Toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Devletin verdiği kaynakları millet için kullanmayan bu yerel yöneticilerden bunun hesabını soracağız. Burunlarından fitil fitil getireceğiz.” dedi. Başbakan Yıldırım'ın bu açıklaması sonrası yerel kaynakları hoyratça kullanan belediyelere operasyon mı yapılacak söylentisine neden oldu.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2016 Salı 15:47
Başbakan Yıldırım yerel yönetimleri uyardı! operasyon mu yapılacak?

 

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin konulara değindi.

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, terörle mücadelede yapmaları gereken bazı işler olduğunu belirterek, “Bunlardan biri teröre mali destek veren belediyelerin hesabını görmek. Devletin verdiği kaynakları millet için kullanmayan bu yerel yöneticilerden bunun hesabını soracağız. Burunlarından fitil fitil getireceğiz. Bu konuda düzenleme de Meclise gelecek.” dedi.

Türkiye'nin önünde güzel ve aydınlık bir gelecek olduğunu vurgulayan Yıldırım, ”Geleceğimizi olumsuza çevirmek isteyenler içeride ve dışarıda terör örgütlerini üzerimize salıyorlar. Ama şunu cümle alem gördü. Türkiye, terör belasından kurtulacak. Allah'a şükür ilçelerimizde, illerimizde kalkışmaya çıktılar, hepsi dersini aldı. Şimdi vatandaşımız bunların çirkin yüzünü gördü. Acımasızca nasıl insanları öldürdüklerini, nasıl binaları yerle bir ettiklerini gördü.” diye konuştu.

“Marifet, Yüksekova'ya yapılan havalimanının şantiyesini 99 kez yakmak değildir”

Yıldırım, terörden sonra yapmaları gereken birkaç iş olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

“Bunlardan bir tanesi; teröre mali destek veren belediyelerin hesabını görmek. Devletten parayı alacaksınız; yol yapmak, park yapmak, kanalizasyon, sosyal destekler yapmak için... Bu kaynakları çeşitli yollarla hileyle, düzenbazlıkla terör örgütüne aktaracaksınız. Yemezler. En kısa sürede, devletin verdiği kaynakları millet için kullanmayan bu yerel yöneticilerden bunun hesabını soracağız. Burunlarından fitil fitil getireceğiz. Bu konuda düzenleme de Meclis'e gelecek. Yağma yok. İnsanlar dişinden, tırnağından artıracak, vergi verecek. Kendilerine hizmet olarak dönsün diyecek, 'gençlerimiz daha iyi yetişsin' diye verecek. Siz dağa lojistik destek yapacaksınız. Ondan sonra da demokrasi diyeceksiniz. Ondan sonra da yurt dışında kapı kapı dolaşıp Türkiye'yi şikayet edeceksiniz. Bunu yapacağınıza gelin deyin ki 'ey ahali, ey hemşirelerim biz hata ettik, yanlış yaptık, pişman olduk. Siz doğrusunu yaptınız' deyin, milletimizin bağrına dönün. Marifet, Yüksekova'ya yapılan havalimanının şantiyesini 99 kez yakmak değildir. Marifet; Doğu'nun, Güneydoğu'nun hizmetlerini engellemek değildir. Marifet; oradaki vatandaşın derdine derman olmaktır. Vatandaşın önündeki engelleri kaldırmaktır. Önüne çukurlar, hendekler kazmak değildir.”

Operasyonların bittiğini, şimdi de ikinci adımı attıklarını söyleyen Yıldırım bu iki adımın fiziki yenileme ve sosyal yenileme olduğunu kaydetti.

Yıldırım, “Bütün yıkılan yerleri daha güzeliyle yapıyoruz. Çalışmalar başladı. Altyapısıyla, üstyapısıyla en güzel yöresel mimariyi yansıtan evleriyle... Yetmez. Gençlerimizi hayata bağlayacak, dağdan daha güzel bir gelecek olduğunu onlara yaşatacak tedbirleri de hayata geçiriyoruz.”

Doğu ve Güneydoğu'ya cazibe merkezleri

Yıldırım, Doğu'ya ve Güneydoğu'ya yeni zenginlik merkezleri, cazibe merkezleri oluşturacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Ne olacak burada? Burada fabrikalar yapılacak. Fabrikaları biz yapacağız, özel sektör işletecek. Ürettikleri ürünleri de belirli süreyle biz satın alacağız. Ne olacak? Oradaki bütün vatandaşlarımıza, gençlerimize, iş ve aş imkanı, daha güzel bir gelecek göstereceğiz, gelecek hazırlayacağız. İşte bu suretle terörün istismarından gençlerimizi ve bölge halkını kurtarmış olacağız. Biz bütün bunları yaparken maalesef teröre müzahir parti Türkiye'yi bıraktı, kapı kapı Avrupa'da, Amerika'da, Rusya'da dolaşıyor; Türkiye'yi şikayet ediyor. Oyları Amerikalı vermeyecek, Avrupalı vermeyecek. Oyları sen Türkiye'den alacaksın Türkiye'den. Oy aldığın vatandaşın önüne git de ona derdini anlat. Tanışık Köyü'ne gidemedin, Sur'a giremedin. Niye? Yaptıklarının ne olduğunu oradaki vatandaş gördü. Ne kadar aldatıldığını gördü vatandaş. Bundan sonra oradaki vatandaşlarımızın geleceğini, hayallerini yıkmaya, onları istismar etmenize asla müsaade etmeyeceğiz. Biz 79 milyon vatan evladıyla, 780 bin kilometrekare vatan toprağıyla, ay yıldızlı bayrağımızla tek vatan, tek devlet, tek millet tek bayrak olarak geçmişte de var olduk, bundan sonra da var olmaya devam edeceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com