Reklamı Geç
Advert
Advert

Başbakan Yardımcısı Yılmaz oyunu Bingöl'de kullandı

Oyunu memleketi Bingöl'de kullanan Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, herkesin sandıktan çıkan sonucu saygı duymak zorunda olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Yılmaz oyunu Bingöl'de kullandı
Başbakan Yardımcısı Yılmaz oyunu Bingöl'de kullandı

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, oyunu memleketi Bingöl'de kullandı. Sabah saatlerinde annesi Fatma Yılmaz ile birlikte merkez 100. Yıl Ortaokulu'na gelerek, 1001 numaralı sandığa oyunu atan Yılmaz,  vatandaşların oylarını özgür iradeleriyle sandığa yansıtmalarını temennisinde bulundu.

Yılmaz,  “1 Kasım seçimlerini "kader seçimi" olarak nitelendirerek, "Türkiye'nin 2019 yılına kadar bir seçimi yok. 2015-2019 dönemi Türkiye için son derece önemli bir dönem. Türkiye'nin değişimi, dönüşümü, ilerlemesi için ben hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

Türkiye'nin 1950'li yıllardan beri seçim tecrübesi olduğunu belirten Yılmaz, "Eminim bu seçimde de halkımız, iradesine, sandığa sahip çıkarak özgür ve adil seçimleri en güzel şekilde gerçekleştirecektir. Seçimlerden sonra da çıkan sonuç ne olursa olsun, hepimiz bu sonuca razı olmak, saygı duymak zorundayız. Son sözü halkımız söyleyecek. Biz söz de, karar da milletindir diyoruz" şeklinde konuştu.

Yılmaz, “Sandıklardan istikrar çıkmasını temenni ettiğini belirterek,  "Güçlü bir yönetimin çıkmasını temenni ediyorum. Türkiye'nin 2023 ve ötesine yürüyeceği bu yolda, gerekli siyasi ortamın oluşmasını temenni ediyorum. Siyasi partiler ve herkes için hayırlı olsun diyorum. Siyasi partiler birbirlerinin düşmanları değildirler. Sadece siyasi rakibidirler. Güzel ve tatlı bir rekabet içerisinde bu seçimin sonuçlanmasını temenni ediyorum." dedi.

Öte yandan, 171 bin 159 seçmenin bulunduğu ve 704 sandığın kurulduğu Bingöl'de oy kullanma işlemi saat 16.00'da sona erecek.   (Nihat Kanat - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Emniyet 9103 kişiyi açığa aldı | işte isim isim açığa alınan polisler
Son Dakika haberi!  Binlerce polis açığa alındı
Son Dakika haberi! Binlerce polis açığa alındı