Advert
Advert
Advert

Başbakan Yardımcısı Reynders, Şanlıurfa'da

Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dış İşleri Bakanı Didier Reynders, Belçika Hükümeti tarafından Akçakale Süleymanşah Konaklama Tesislerinde yaptırılan anaokulunun açılışını gerçekleştirmek üzere Şanlıurfa’ya geldi.

Başbakan Yardımcısı Reynders, Şanlıurfa'da
Başbakan Yardımcısı Reynders, Şanlıurfa'da


Akçakale Süleymanşah Konaklama Tesislerinde Reynders’e Koordinasyon Vali Veysel Dalmaz, Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, AFAD Müdahale Daire Başkanı Fatih Özer, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, İl AFAD Müdürü Mahmut Sönmez ve çadır kent yöneticileri eşlik etti.
Tesislere gelişinin ardından Başbakan Yardımcısı Reynders’e tesiste yürütülen çalışmalar ve Türkiye’deki mevcut Suriyeli tesisleri hakkında bilgi verildi. Bilgilendirme toplantısının ardından yapımı Belçika Hükümeti tarafından finanse edilen anaokulunun açılışı gerçekleştirildi. Açılış öncesinde konuşan Belçika Başbakan Yardımcısı Reynders, Belçika devleti olarak mültecilere aktarılmak üzere bütçe ayırdıklarını ifade ederek: “Bu bütçeyle gerek eğitim konusunda gerekse diğer konularda yardımcı olmaktayız. Savaşın sona ermesi konusunda ciddi temaslar devam etmektedir. İstiyoruz ki bu savaş bitsin ve sizler de ülkelerinize dönün. Umarım bir dahaki gelişimizde sizleri ülkelerinize uğurlarız. Bu konuda Türkiye ile beraberiz, bunu göstermek için buradayız” dedi.
Konuşmaların ardından Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş tarafından Belçika Başbakan Yardımcısı Didier Reynders’e katkılarından dolayı plaket verildi. Plaket töreninin ardından yapımı tamamlanan 12 derslikli anaokulunun açılışı gerçekleştirildi. Anaokulunu gezen Reynders eğitim gören çocuklarla da bir araya geldi.
Anaokulu açılışının ardından Reynders ve beraberindeki heyet Süleymanşah Konaklama Tesislerini gezerek Suriyeli misafirlerin çadırlarına da konuk oldu. Reynders, Şanlıurfa temaslarının ardından havayoluyla Beyruta hareket etmek üzere Süleymanşah Konaklama Tesislerinden ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret