Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Başbakan, Urfa'daki Tesislerin Açılışını Yaptı

Başbakan, Urfa'daki Tesislerin Açılışını Yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Şanlıurfa'daki Sulama ve Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonlarının Açılışını Yaptı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2012 Cuma 13:44
Başbakan, Urfa'daki Tesislerin Açılışını Yaptı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde yapılan 16 milyar TL yatırım bedelli 112 tesisin açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından yapıldı.

 

112 tesis 12.12.2012 tarihinde Ankara’da yapılan toplu açılışla hizmete alındı. Orman Fidanlık Müdürlüğünün Müdür ve Personellerinin temsil ettiği toplu açılış töreninde,  Şanlıurfa'daki Sulama ve Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonlarının da açılışı yapıldı.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca Şanlıurfa'da yaptırılan aralarında sulama ve taşkın koruma projeleri ile otomatik meteorolojik gözlem istasyonlarının yer aldığı 192 milyon TL'lik yatırım bedeline sahip tesisler, "12.12.2012" tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan toplu açılışla hizmete girdi.

 

Başbakan Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, söz konusu eserlerin kazandırılmasında başta Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Hizmete açılan eserler hakkında bilgi veren Başbakan Erdoğan, ''Bütün bu eserlerle beraber ülkemiz yeni bir dönemi yaşıyor. Ağaçlandırma projeleriyle yeni bir dönemi yaşıyor. Biz yeşili iddialı bir şekilde korumanın ötesine geçiyoruz. Derdimiz şu: Ülkemiz beton yığınlarına mahkum olmasın. Bir taraftan betonarme binalar yükselirken ne olursa olsun bir diğer taraftan da yeşili ülkemizde artıralım diyoruz. Evlerimizin pencerelerinden baktığımızda sadece beton yığınlarını değil, yeşili de görelim; o havayı teneffüs edelim” diye konuştu.

 

 

112 tesisle 2 milyon 345 bin dekar tarım arazisinin suya kavuştuğunu kaydeden Başbakan Erdoğan, “Toprakların o çatlak dudaklarına su veriyoruz, bunu başarıyoruz. Bu projelerle yılda yaklaşık 8,5 milyar kilowatt.saat hidroelektrik enerji üretimini Türkiye'ye kazandırıyoruz. İstanbul, Trabzon, Sinop, Karabük, Aydın, İskenderun ve Kars'ta 8 milyon nüfusa yılda toplam 614 milyon m³ içme, kullanma ve sanayi suyunu bu tamamladığımız projelerle temin ediyoruz. Şanlıurfa ile 10 ilçe, 20 yerleşim birimi ve bin 540 dekar araziyi taşkınlardan koruyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Figen Yüksekdağ'ın vekilliği düştü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com