Advert
Advert
Advert

Başbakan Urfada

Başbakan Urfada
Başbakan Urfada

.

Başbakanlık uçağı ile Şanlıurfa Uluslararası GAP Havaalanı'na gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu eşlik ediyor. Başbakan'ı taşıyan uçağın inmesi sırasında helikopter ise havaalanı etrafında güvenlik uçuşu yaptı. Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyeti, GAP'tan Sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti Şanlıurfa, Adıyaman ile çevre illerin Milletvekilleri, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve protokol üyeleri karşıladı.

Bu arada, Başbakan Erdoğan'ın havaalanı gelişi sırasında çok yoğun güvenlik önlemleri alındı. Gazeteciler dâhil bütün vatandaşlar araçlarından indirilerek tek tek arandı. Havaalanına gelen araçlar ise özel cihaz ve 'Panzer' isimli dedektör köpek tarafından kontrol edildi. Havaalanının etrafı güvenlik şeridi ile kapatıldı. Havaalanı çevresinde düzensiz park edilen araçlar çekiciler tarafından çekildi.

Başbakan Erdoğan, yoğun güvenlik önlemleri altında havaalanından ayrılırken, Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde düzenlenen "GAP ve Kadının Güçlendirilmesi Paneli"ne katılmak için DSİ 15. Bölge Müdürlüğü konferans salonuna hareket etti.

Yolda İlk olarak Siverek'i İl yapma Derneği Üyeleri tarafından durdurulan konvoy daha sonra Bozovalılar tarafından da durduruldu, Erdoğan kendisini durduran vatandaşlara; "Açılım sizinle çok daha güzel olacak" dedi

Karaköprü Beldesinde de konvoy 3 kez durdu. Başbakan Erdoğan burada da çocuklara çeşitli oyuncaklar dağıttı.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle