Advert
Advert
Advert

Başbakan Erdoğan, Leyla Zana ile görüştü

"Bu işi Erdoğan çözer" diyen Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Başbakan Erdoğan ile Resmi Konut'ta 1 saat 40 dakika süren bir görüşme yaptı.

Başbakan Erdoğan, Leyla Zana ile görüştü
Başbakan Erdoğan, Leyla Zana ile görüştü
Görüşmeye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve eski Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu da katıldı.

"Kürt sorunu"yla ilgili daha önce yaptığı açıklamada, ''Ben Başbakan Erdoğan'ın bu işi çözeceğine inanıyorum. Buna olan inancımı yitirmedim. Yitirsem burada olmazdım'' diyen Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana Başbakan Erdoğan ile görüşmek üzere Başbakanlık binasına geldi.


Yoğun güvenlik önlemleri arasında Resmi Konut'a giren Zana ile Erdoğan'ın görüşmesi saat 15.00'da başladı ve yaklaşık bir saat 40 dakika sürdü. Görüşmeden sonra Başbakanlık ve Leyla Zana'dan herhangi bir açıklama gelmedi.

"BELKİ ÖMRÜMÜZ YETMEZ AMA BARIŞ GELECEK"

Öte yandan Leyla Zana'nın dün yaptığı açıklama tarihi buluşmanın öncesine damgasını vurmuştu.

Zana, "bu topraklara mutlaka barış gelecek" diyerek şu mesajları vermişti: "Her zaman barışa olan inancımız olmalı ve bu konuda da bilgili olmamız gerekiyor. Hiçbir savaş sonsuza kadar devam etmez. Bu topraklara barış mutlaka gelecek. Bir halka saygılı olmak her iki tarafın da kazancı olacaktır. Dost ve düşman herkes bilsin ki, bu birliktelik bu topraklara mutlaka barışı getirecektir, barış bu topraklarda mutlaka yeşerecektir. Belki bizim ömrümüz yetmez. Ne krallık tahtı, ne iktidarlar devamlı değillerdir. Ancak hizmet yapan hiçbir zaman unutulmayacak.
Haber7.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı