Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Başbakan Davutoğlu'ndan akıllı baret sinyali

Başbakan Davutoğlu'ndan akıllı baret sinyali

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ?İş Güvenliği Eylem Planı'nda açıkladığı ?madencilerin kasklarına yerleştirilecek düzenek ile takip edilme projesi ile akıllı baretin hayata geçirilmesi için düğmeye basıldı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2014 Salı 15:56
Başbakan Davutoğlu'ndan akıllı baret sinyali

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ‘İş Güvenliği Eylem Planı’nda ‘madencilerin kasklarına yerleştirilecek düzenek ile takip edilme projesi ile akıllı baretin hayata geçirilmesi için çalışmalar başladı.

Bursa’daki üniversite öğrencisi Enes Ekim ve ekibi tarafından geliştirilen giyilebilir teknoloji ürünü Akıllı Baret sayesinde maden ocakları da izlenebilecek.

Türkiye’deki iş kazalarına alınmayan önlemler yüzünden kaybedilen ülke itibarına, yetim kalan çocuklara, iş kazası ölümleri yüzünden kaybolan hayatlara yeni çözüm olan akıllı baret hedeflerini gerçekleştiriyor.

Sıklıkla yaşadığımız iş kazalarının büyük bir bölümü tedbirsizlik ve önceden alınmayan önlemlerden kaynaklanmakta. Bunlara çözüm olarak geliştirilen Akıllı Baret hayata geçmeye hazırlanıyor. Üniversiteli genç girişimci Enes Ekim tarafından ortaya atılan fikir hayata geçtiğinde söz konusu olayların büyük ölçüde azalacağı tahmin ediliyor.

Başbakan Davutoğlu'nun İş Güvenliği Eylem Planında açıkladığı bu çalışma ile akıllı barette bulunan düzenek sayesinde maden işçilerinin ortamdaki ısı, gaz ve su seviyeleri bunun yanında işçilerin nabız atışlarına kadar takip edilmesi gündeme geldi. (İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com