Advert
Advert
Advert

Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa'da

Genişletilmiş İl başkanları toplantısını Urfa'da gerçekleştiren Ak parti Tüm Türkiye'yi Urfa'da topladı!

Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa'da
Başbakan Davutoğlu Şanlıurfa'da

Genişletilmiş il Başkanları toplantısı için Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muhalefete yüklendi ve Şunları kaydetti; "Kılıçdaroğlu'nun ne hikmetse hiç terk etmediği bir ilke var, Esad'la olan dostluğu. Çünkü Esad, Arap Baası'dır, CHP de Türk Baası'dır maalesef. İşte aramızdaki farkın en önemli ölçülerinden birisi bu."

Çözüm süreci için herkes kini nefreti silahı kenara koyacak diyen Davutoğlu; Kimse bu topraklarda, siyasi görüşünden dolayı, tahkir edilemeyecek, ötelenemeyecek"

Başbakan Davutoğlu; “Şanlıurfa'ya sadece toplantı yapmak üzere gelmediklerini,  bir sonraki il başkanları toplantısını da Edirne'de yapacaklarını” söyledi.

Başbakan Davutoğlu: "Tarihi birlikteliği ve eşit vatandaşlık haklarını bu topraklarda hakim kılacağız, çözüm sürecini devam ettireceğiz.Türkiyenin her yerinde kamu düzenini bozacak şeylere karşı da önlem alacağız" diye devam etti.

Şanlıurfa'ya özellikle teşekkür ettiklerini söyleyen Başbakan Davutoğlu; "Ensar bilinciyle davranıp Suriyeli kardeşlerimize kucak açan Şanlıurfalılar; İbrahimi bir duruş sergilemişlerdir.. dedi ve 2015'de Eyubiye ve Üniversite hastanelerini açıp, Mart ayında da 1700 yataklı şehir hastanesinin temelini atacaklarını" söyledi.

 Başbakan Davutoğlu toplantı sonrasında Suruç'a geçecek...

Haber: Mehmet Emin KUŞ www.balıklıgöl.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Haydar     2014-11-27 Ensar bilinciyle davranan vatandaşlarımızdan Allah razı olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!