Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Başbakan Davutoğlu AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu

Başbakan Davutoğlu AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu

AK Parti'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'nde konuşma yapan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, bölgede son yaşanan olayları değerlendirerek Türkiye'de baskı ve zulme karşı taviz vermeyeceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2015 Cumartesi 17:05
Başbakan Davutoğlu AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu

AK Parti'nin 5. Olağan Büyük Kongresi'nde açılış konuşmasını yapan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'de baskı ve zulme karşı taviz vermeyeceklerini belirterek, yaşanacak olan her türlü saldırıya karşı dimdik ayakta duracaklarını ve milli iradeyi, özgürlükleri, demokrasiyi savunacaklarını söyledi.

“Hükümet olarak net ve açık bir tavır ortaya koyduk”

20 Temmuz ile 23 Temmuz arasında ülkeyi kaosa sürüklemek için harekete geçildiğini belirten Başbakan Davutoğlu, ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlere karşı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak, net ve açık bir tavır ortaya koyduklarını ve Türkiye'nin her köşesinde sadece meşruiyetin hâkim olacağını söyledi.

Başbakan Davutoğlu, “Türkiye'nin her köşesinde kim vatandaşlarımızın huzurunu, sükûnunu bozmak ister, Türkiye'yi kaosa sürüklemek isterse onlara karşı en şiddetli ceza verilecek'. İfadelerini kullandı.

“Stoklanan silahlar kazılan hendekler görülmüyor”

Cizre'de yaşanan olaylarda değinen Başbakan Davutoğlu, geçmişte Cizre başta olmak üzere bölgede vatandaşa terör baskısı uygulayanların şimdilerde buralarda stoklanan silahları, kazılan hendekleri görmediklerini söyledi.

'Kürtlerin devleti neresi?'

Yapılan bu operasyonların hiçbir şekilde 90'ların güvenlikçi anlayışı ile ilişkilendirilmemesi gerektiğin i de belirten Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her ilimizde, her ilçemizde mutlak surette kamu düzeni sağlanacak, kardeşliğimiz pekiştirilecektir. Türkiye'nin her köşesindeki vatandaşlarıma sesleniyorum, 'Omuz omuza veriniz. Selamı, barışı, kardeşliği egemen kılalım. Diyorlar ki 'Kürtlerin devleti neresi?' Net bir sesle söylüyorum, Türklerin de Kürtlerin de Sünnilerin de Alevilerin de devleti Türkiye Cumhuriyeti devletidir."

“Demokratik hukuk devleti kuralları içinde müdahalede bulunacağız”

Kamu düzeni konusunda da değerlendirmelerde bulunan Başbakan Davutoğlu, kamu düzeninin mutlak surette sağlanacağını, ancak bunu yaparken, sivil vatandaşlara en küçük bir şekilde bir zarar verilmeyeceğini ve demokratik hukuk devleti kuralları içinde müdahalede bulunulacağını söyledi.

“Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımıza sesleniyorum”

Son günlerde yaşanan toplumsal gerginliğe atfen de uyarılarda bulunan Başbakan Davutoğlu, “Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımıza sesleniyorum, sizler Hakkâri’de hakkınız olduğu kadar Edirne'de de hakkınız var. Batı'daki kardeşlerime sesleniyorum, Kuzey'deki, Güney'deki kardeşlerime de, sizlerin Edirne'deki hakkınız kadar Hakkâri’de de hakkınız var.” İfadelerini kullandı. (İLKHA)  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com