Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL açıklaması

Başbakan Yıldırım, OHAL sürecinde hayatın olağan akışını negatif yönde aksatacak hiçbir uygulamaya gidilmeyeceğini, darbe girişiminin yol açtığı kayıplar ve zararların telafi edileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2016 Perşembe 09:32
Başbakan Binali Yıldırım’dan OHAL açıklaması

 

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklama göre, Başbakan Yıldırım, FETÖ’nün darbe girişimi bugüne kadar alınan tedbirlerin haklılığını teyit ettiği gibi bu suç örgütünden de ülkeyi tamamen kurtarma zorunluluğunun ortaya çıkardığını bildirdi.

FETÖ’nün, 15 Temmuz 2016 akşamı bir alçak darbe girişimine kalkıştığını hatırlatan Başbakan Yıldırım, halkın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve hükümetin duruşu sayesinde darbe girişiminin kısa zamanda püskürtüldüğünü, darbecilerin de adalete teslim edildiğini söyledi.

Başbakan Yıldırım, “Fetullahçı Terör Örgütü”nün darbe girişimi bugüne kadar aldığımız tedbirlerin haklılığını teyit ettiği gibi bu suç örgütünden ülkemizi tamamen kurtarma zorunluluğu ortaya çıkarmıştır. Bu kapsamda bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulumuz üç ay süreliğine “Olağanüstü Hal” kararı almıştır.” dedi.

Yıldırım şöyle konuştu: “Öncelikle darbeciler karşısında asil bir direniş sergileyen saygıdeğer vatandaşlarımızın şunu iyi bilmelerini isteriz ki, alınan üç aylık “Olağanüstü hal” kararı vatandaşlarımızın gündelik hayatlarını asla olumsuz etkileyecek bir karar değildir. Bu süreçte, hayatın olağan akışını negatif yönde aksatacak hiçbir uygulamaya gidilmeyecek, darbe girişiminin yol açtığı kayıplar ve zararlar telafi edilecek, ülkemizin ve vatandaşlarımızın güvenliği ile ilgili kaygılar bertaraf edilecek, yönetimde ahenk sağlanacak, gerekli düzenlemeler daha hızlı yapılacak ve hukuka aykırı kısıtlayıcı hiçbir düzenlemeye gidilmeyecektir. Devlet ve milletimizin bekası ve huzuru için zorunlu olarak aldığımız bu kritik karar, bizatihi devlet düzeninin hukuk içinde işleyişine taalluk eden bir karardır. OHAL Sürecinde yapılacak bütün düzenlemeler daha hızlı ve süratli olmak üzere TBMM’ye sunulacaktır.” (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com