Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Magazin Başarılı Öğrenciler için Yaz Bilim Kampı

Başarılı Öğrenciler için Yaz Bilim Kampı

TÜBİTAK tarafından sınırlı olarak verilen Doğa ve Bilim Projelerinden biri bu yaz Şanlıurfa’da yapılacaktır.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2013 Perşembe 12:39
Başarılı Öğrenciler için Yaz Bilim Kampı


Harran Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr Ahmet BAYTAK tarafından Tübitak’a sunulan ‘Yenilenebilir Enerji, Yenilenebilir Bilim ve Yenilenebilir Toplum’  adlı proje kabul görülmüş olup ilimizdeki başarılı öğrenciler için fırsat oluşturacaktır.
Proje kapsamında Güneş enerjisi ile çalışan robot kullanımı, uydu araçların çalışması, bilgisayar oyunu geliştirme, atık yağdan enerji elde etme gibi bilimsel etkinliklerin yanında atık kâğıtlardan resim yapma, tenis oynama ve güneşten korunma yolları gibi sanat, spor ve sağlık alanındaki etkinliklerden de faydalanılacaktır.  Projede farklı alanlardan uzman üniversite hocaları öğrencilere etkinlik yapacaklardır.
Şanlıurfa’da okuyan 8, 9 ve 10. sınıflara bu projeye katılması konusunda öncelik verilecektir. Öğrenci kampı 25 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında saat:8-5 arasında gerçekleşecektir. Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsünde yapılacak olan kampa katılan öğrencilerin öğle yemeği ve yol ve gezi giderleri proje tarafından (TÜBİTAK) karşılanacaktır. Ayrıca katılımcılara şapka ve t-shirt gibi kamp malzemesi verilecektir.  Kampa kayıt sınırlı olup öncelik okullarında başarılı olan öğrencilere verilecektir. Ön başvurular Proje Koordinatörü Yrd.Doç.Dr. Ahmet Baytak’ın www.ahmetbaytak.com  web sayfasından yapılabilinmektedir.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa bir değerini yetirdi! Abdullah Balak öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com