Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Başarılı kız öğrencilere Avrupa'da staj

Başarılı kız öğrencilere Avrupa'da staj

Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri çerçevesinde, projeleri beğenilen İsmail Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Bölümü öğrencileri 3 haftalık staj yapmak üzere Almanya'ya gitti.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2013 Pazartesi 10:21
Başarılı kız öğrencilere Avrupa'da staj

Eğitim ve öğretime 2008–2009 döneminde başlayan İsmail Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Bölümü'nden 10 öğrenci, hazırladıkları “Avrupa´da Hasta ve Yaşlı Bakımı projesi ile Almanya'da staja yapmaya hak kazandı.

Hayatboyu Öğrenme Programı kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın hazırladığı, Leonardo da Vinci projeleriyle Avrupa'dan ödenek alan İsmail Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi, proje kapsamında öncelikle öğrencilerine yabancı dil hazırlık kursu vererek, kaynaştırma çalışmalarından sonra 3 hafta sürecek olan staj yapmak üzere 10 öğrenci, 2 Öğretmen ve Müdür Yardımcısı ile birlikte Almanya’ya eğitime gönderdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İsmail Nazif Bayraktar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Zekiye Doğu, ''Avrupa'ya öğrenci ve öğretmen gönderen okulumuzun eğitimi, Avrupalılaşmanın da sayesinde belirli kaliteye yükseldi. Bu durum kayıt sırasında ilgiyi artırıp, daha kaliteli öğrencilerin gelmesiyle okulumuz Şanlıurfa'nın sayılı okulları arasına girmesi sağlamıştır. Çok yeni bir okul olmamıza rağmen bu kadar kısa bir sürede okulumuza başarı getiren başta okul Müdürümüz ve şimdi il Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapan Hülya Aydoğdu Hanım Efendi olmak üzere öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi, kutluyorum.'' dedi.

LEONARDO DA VİNCİ HAREKETLİLİK PROJESİNİN AMACI

Temel düzeyde mesleki eğitim alan öğrencilerle, işsizler de dâhil olmak üzere işgücü dünyasındaki kişiler ve mesleki eğitimden sorumlu kişilerin katıldığı ülkelerarası staj ve çalışma ziyareti olarak adlandırılabilecek hareketlilik faaliyetleridir.

Projelerle temel mesleki eğitim ve sürekli mesleki eğitimin Avrupa boyutunun güçlendirilmesi, kişilerin teori ve uygulama içeren faaliyetlerden, özellikle iş bağlantılı eğitimle deneyim kazanmaya teşvik edilmesi, dil becerilerinin, ülkelerarası bağlantıların, eğitmenler ve insan kaynakları yöneticileri için başarılı uygulamaların değişimlerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Staj yapmak üzere Almanya’ya giden öğretmen ve öğrencileri İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hülya Aydoğdu, Fevzi Çelik ve Hadi Bedir uğurladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HIZANOĞLU CAMİİ (Hızanoğlu kabaltısı)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com