Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Başarı Şerif Özden İlk Öğretim Okulunun birleştirme yanlışlığı

Başarı Şerif Özden İlk Öğretim Okulunun birleştirme yanlışlığı

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde bulunan Başarı Şerif Özden İlk Öğretim Okulunun ortaokula çevrileceği kararına velilerden sert tepki; “Bu karar eğitime büyük zarar verir” dediler.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2013 Cuma 12:43
Başarı Şerif Özden İlk Öğretim Okulunun birleştirme yanlışlığı

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl uygulamaya konulacak olan karar nedeniyle bölgedeki veliler tepki gösterdi.

 

Karaköprü’de aynı bölgede bulunan Başarı Şerif Özden İlk Öğretim Okulu ile Mete Has İlk Öğretim Okulunun ilk ve orta kısımlarının birleştirilmesi kararı çocuklarının eğitimine ve psikolojisine zarar vereceğini iddia eden öğrenci velilerinden Suat Simsaroğlu; “Mete Has İlk Öğretim okulu İlk öğretim olacak, Başarı Şerif Özden İlk Öğretim Okulu ise ortaokul olacak. Bu kararı nasıl aldılar bilmiyorum ama fiziki yetersizlikler var. Bir kere Mete Has’ın derslikleri bu yoğunluğu kaldıramaz. Biz veliler olarak Başarı Şerif Özden İlk Öğretim Okulunun araç gereçlerini tamamlayarak çocuklarımızı burada eğitime aldırdık. Şimdi çocuklarımızın Mete Has’a gönderilme kararı çocuklarımızın hem fiziki yetersizlik hem de psikolojik yönden zarar görecekler. Bu kararı doğru bulmuyoruz. Yetkilileri bu kararı tekrar gözden geçirmelerini istiyorum” dedi.

Aldığımız bilgiye göre Başarı Şerif Özden İlk Öğretim Okulunun 32 dersliği var. İstenirse 40 dersliğe çıkarılabilir. Mevcut 1. Sınıf derslikleri 10, 2. Sınıf derslikleri 6, 3. Sınıfları ise 4 dersliktir. 2013-2014 yılında da tahmini verilere göre 11 derslik 1. Sınıf açılması öngörülüyor. Milli Eğitimin aldığı mevcut karar uygulanırsa, Orta okullar Başarı Şerif Özden’e alınırsa, mevcut dersliklerin yarısı boş kalacak.

 

Mete Has İlk Öğretim Okulunun ise bodrum katında 2, genelde ise 20 dersliği bulunuyor. 1. Sınıf derslikleri 7, 2. Sınıf derslikleri 4 ve 3. Sınıf derslikleri 4 derslikten oluşuyor.

 

Başarı Şerif Özden İlk Öğretim Okulu öğrencilerinin Mete Has İlk Öğretim Okuluna aktarıldığı takdirde sınıf mevcutlarının 40-45’e kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

Tam tersi durumda ise söz konusu yığılmaların olmayacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com